Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Benzín za 37,90 láká řidiče, na benzínkách Tank ONO se stojí dlouhé fronty

Fronta u čerpací stanice. Foto: DVČ
Fronta u čerpací stanice. Foto: DVČ

ČR Řidiči naštvaní z cen benzínu vysoko nad 40 korunami, berou v těchto dnech útokem benzínky Tank ONO po celém Česku. Litr Naturalu 95 totiž zlevnili na 37,90.

Kolona aut na silnici v pražských Štěrboholech se tvořila prakticky celý tento víkend. Žádná nehoda se tam přitom nestala. Ve skutečnosti se tam řidiči snaží dostat na čerpací stanici Tank ONO. Stejný obrázek se naskýtá na benzínce v Martinovicích na Mladoboleslavsku. Šoféři tam stojí dlouhou frontu až k místnímu autoservisu Zítka. Zastavují se tu všichni, kteří míří z víkendu z východu Čech na Prahu po jičínské výpadovce I/16.

Ušetří na oběd

Důvod je zřejmý – laciný benzín. Oproti zhruba 42 korunám za litr na běžných benzínkách, zlevnil Tank ONO na 37,90. Dá se tak tankovat o v průměru o čtyři koruny na litru levněji. To je na běžné 45litrové nádrži úspora kolem 180 korun, což pro vysokou inflací zkoušené šoféry nejsou zanedbatelné peníze. Na jedné nádrži ušetří třeba na dobrý oběd.

Litr Naturalu 95 se u čerpacích stanic nyní prodává v průměru za 41,99 koruny za litr, to je během týdne pokles o 2,42 koruny. Zlevnil rovněž diesel, který se teď prodává v průměru za 43,45, tedy o 1,66 koruny méně než týden před tím. Pochopitelně jde o průměrné ceny, hlavně na benzínkách u dálnic řidiči natankují bohužel obvykle podstatně dráž, často se tak vyplatí natankovat dříve ještě někde ve městě.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk