Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Český bizár: Nabíječku na elektro auta instalovali na místech pro invalidy

U nabíjecí stanice vyznačili místa pro invalidy.
U nabíjecí stanice vyznačili místa pro invalidy.

MLADÁ BOLESLAV Rychlonabíjecích stanic pro elektroauta je stále velký nedostatek. V Mladé Boleslavi je sice mají, ale za nabíjení tam hrozí vysoká pokuta!

Elektroauta jsou trendem budoucnosti, prodává se jich stále více. Řidiče ale trápí ještě poměrně nedostatečný počet rychlonabíjecích stanic po celé republice. V centru Mladé Boleslavi je sice mají, ale skoro nikdo k nim nemůže zajet. Tedy, pokud se nechce vystavit riziku vysoké pokuty a nebo nemá potvrzení, že handicapovaný.

U rychlonabíjecí stanice na Českobratrském náměstí v centru Mladé Boleslavi totiž vznikla místa pro invalidy označená pozemní vodorovnou značkou a také svislou značkou, která vymezuje pro handicapované všechna čtyři místa v okolí nabíječky. Jiné místo, kam by dosáhl kabel, v okolí není.

Hrozí pokuta

Parkování na místě určeném pro handicapy přitom vyjde poměrně draho. Řidič může dostat pokutu až 2 500 korun na místě, nebo až 10 tisíc ve správním řízení. Na těchto vyhrazených místech může stát pouze vůz přepravující osobu, která je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P.

Redakce webu Doprava v Česku se proto obrátila na město Mladá Boleslav, zda bude nesmyslnou situaci řešit. Radnice zareagovala skutečně rychle.

Po dotazu novinářů se věci pohnuly

„Už dnes byla upravena svislá značka tak, že parkovací místa pro invalidy jsou jen dvě přední od vjezdu, ta dvě zadní zůstanou pro nabíječku,“ sdělila mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková.

„Podle údajů společnosti Parkovací domy jsou stejně ta místa pro invalidy využívána minimálně a navíc na kapacitu tohoto parkoviště dvě místa podle normy stačí,“ dodala Charousková.

Řidiči už se proto nemusí bát zajet na dvě místa v blízkosti nabíjecí stanice, pokutu již nedostanou.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk