Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dnes se dokončuje odpočívka Střechov na D1, od zítra bude otevřena včetně benzínky, přibude KFC

Nová odpočívka Střechov ještě před dokončením. Foto: ŘSD
Nová odpočívka Střechov ještě před dokončením. Foto: ŘSD

ČR /FOTO/ Motoristé si budou moci na cestě po D1 do Prahy odpočinout na modernizované odpočívce. V listopadu tam otevře nové KFC.

V pondělí 12. září po stavební stránce a v úterý jako celek včetně benzinové čerpací stanice uvede Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do provozu modernizovanou a rozšířenou odpočívku Střechov. Ta se nachází na 52. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Během necelých pěti měsíců tam došlo k rozšíření a změně uspořádání původní odpočívky ze 70. let minulého století, což umožnilo zvýšit parkovací kapacitu téměř dvojnásobně.

„Počet parkovacích míst pro nákladní soupravy se zvýšil z původních 42 na 98 míst a přibude rovněž pojízdná komunikace s točnou, která umožní snadnou manipulaci s návěsem při hledání parkovacího místa,“ říká Martin Buček z ŘSD.

Modernizace za skoro 128 milionů korun bez DPH však přináší také novou okružní křižovatku, nové spojovací komunikace, kompletně modernizovanou kanalizaci a odvodnění včetně nové retenční nádrže nebo odlučovače ropných látek.

Nové je osvětlení, kamerový dohled, dětské hřiště i kompletní mobiliář.

„Doplnit je třeba, že se ještě dokončuje objekt budoucí provozovny KFC, což je však samostatná stavba se svým stavebním povolením a není součástí stavby modernizace a rozšíření odpočívky,“ dodal Buček s tím, že KFC by mohla podle současných předpokladů přivítat své první hosty v listopadu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk