Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Na silnicích udeřila ledovka, 40 zraněných po hromadné nehodě na dálnici D6!

ČR Série nehod se stala na dálnici D6 kvůli zledovatělé vozovce, policie musela dálnici v podvečer uzavřít. Doprava se komplikuje v celé zemi.
Vážná hromadná nehoda na dálnici D6. Foto: HZS
Vážná hromadná nehoda na dálnici D6. Foto: HZS

Dopravu v celém Česku komplikuje ledovka, která vzniká v souvislosti s ledovým deštěm. Vytváří se na silnicích a chodnících hlavně v západních a severních Čechách, ale postupně se vytváří po celé republice.

Nejhorší je situace na Karlovarsku a Ústecku, kde se ze silnic stalo jedno velké kluziště.

Kvůli hromadné nehodě musela být uzavřena dálnice D6 u Lubence na Lounsku. Policie dálnici uzavřela v obou směrech jak na Karlovy Vary, tak také na Prahu. Do nehody se připletl také autobus a nákladní vůz.

Zasahovali tam záchranáři hned z několika krajů od Ústeckého a Karlovarského až po Středočeský. Následky hromadné havárie jsou vážné, zranilo se 40 lidí! Pét z toho vážně, dva lidi vrtulník transportoval do nemocnice.

V podvečer byla kvůli nehodě uzavřena rovněž silnice I/62 mezi Děčínem a Ústím nad Labem, kde se srazilo hned několik aut.

Jen během odpoledne vyjíždějí hasiči na Ústecku k pěti desítkám nehod, podobná byla situace na Karlovarsku! „Dopravu v celém kraji komplikují zledovatělé pozemní komunikace. Evidujeme zhruba tři desítky dopravních nehod. Řidiči, jezděte opatrně a pokud můžete, tak své cesty odložte na jindy,“ uvedla Policie ČR.

Podle meteorologů je večer nejkritičtější situace s ledovkou hlavně na severozápadě a západě Čech a v Ústeckém kraji. „Na řadě míst se bourá a chodníky jsou pokryty souvislou vrstvou ledu – na Chebsku tlustého i přes 5 mm. Lokálně stále prší. Buďte mimořádně opatrní,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk