Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dopravu v Česku komplikuje v noci na sobotu sněžení a ledovka, potíže hlásí i letiště

ČR /FOTO/ Sněžení, ledovka a někde i mlha. Páteční večer a sobotní noc byla pro řidiče velmi náročná. Nezaspali silničáři?
Silnice i dálnice pokryla vrstva sněhu. Foto: Dopravavcesku.cz
Silnice i dálnice pokryla vrstva sněhu. Foto: Dopravavcesku.cz

Několikacentimetrové vrstvy sněhu během pár hodin na silnicích i dálnicích potrápily řidiče ve Středočeském kraji, na Praze-východ, na Liberecku a například v západních Čechách.

Vyplnila se tak výstraha meteorologů, že v noci přijde letošní první intenzivnější sněžení. Ti zároveň varují před tím, že tající sníh může k ránu namrzat a vytvářet tak na silnicích nebezpečné náledí.

Silničáře přitom i přes varování meteorologů nebylo mezi 22. hodinou a půlnocí příliš vidět, například na D10, D35 ani na řadě dalších úseků.

Kvůli rychlému sněžení se stalo i několik dopravních nehod. Například dálnice D5 musela být kvůli dopravní nehodě uzavřena kolem půl deváté večer na Berounsku.

V Kolíně zase dostalo na sněhu smyk auto, které najelo na chodník a srazilo jednačtyřicetiletou ženu s dítětem, jež po chodníku zrovna šly. Naštěstí vyvázly bez většího zranění.

České silnice i dálnice v noci na sobotu pokryla vrstva sněhu. Foto: Dopravavcesku.cz

Potíže mají i autobusy a letiště

Potíže měly také některé autobusy Pražské integrované dopravy (PID). Dopravci informovali o nejméně desítce mimořádností například na Berounsku, nebo Rakovnicku. Nesjízdná silnice neumožnila průjezd autobusů z Řevnic do Mořiny.

A problémy hlásilo i pražské letiště Václava Havla. Kvůli silnému sněžení bylo nutné odklonit přistání jednoho letadla na letiště ve Vídni. „Zpoždění v průměru 30 minut evidujeme u šesti příletů a devíti odletů,“ informovalo pražské letiště.

První sněžení komplikuje dopravu na silnicích a dálnicích. Video: DVČ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk