Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Drsný střet: Jelen zdemoloval Fabii, parohem dokonce propíchl dveře a pak v klidu odešel

ČESKÝ KRUMLOV /FOTOGALERIE/ Jak dopadne auto po střetu s jelenem? To názorně ukazuje aktuální nehoda, která stala na Českokrumlovsku. Zatímco jelen v klidu utekl, řidič musel do nemocnice.
Srážka Fabie s jelenem na Českokrumlovsku. Foto: Policie ČR
Srážka Fabie s jelenem na Českokrumlovsku. Foto: Policie ČR

Policisty z dopravního inspektorátu v Českém Krumlově zaměstnala dopravní nehoda, která se stala v úterý v odpoledních hodinách na silnici první třídy číslo 39 mezi obcí Kladenské Rovné a obcí Šebanov na Českokrumlovsku.

Dvaaosmdesátiletý řidič nové Škody Fabia se tam střetl s jelenem.

Auto dostalo pořádnou ránu, zvíře zdemolovalo kapotu, zničilo čelní sklo i střechu. Jak jelen přeletěl vůz, tak ještě parohem propíchl karoserii bočních dveří.

Zajímavé je, že po šílené srážce se jelenovi skoro nic nestalo a z místa utekl do lesa. O něco hůře na je tom řidič.

Srážka Fabie s jelenem na Českokrumlovsku. Foto: Policie ČR

„Při dopravní nehodě došlo u řidiče ke zranění, se kterým musel být převezen na ošetření do nemocnice v Českých Budějovicích,“ sdělil policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Na vozidle byla nehodou způsobena škoda za nejméně 150 000 korun.

Jak předejít srážce s lesní zvěří

Co můžete vy jako řidiči udělat, abyste snížili riziko střetu s ní? Tady jsou rady policie:

Je důležité si uvědomit, že vysoká zvěř má tendenci pohybovat se především za svítání a za soumraku – při nočním oslnění světlomety vozidla je vysoká zvěř zmatená a zůstává často stát na silnici a neutíká. Ke střetu však může dojít v jakoukoliv denní dobu.

Jsme na konci září a tak je důležité poznamenat, že v období od října do prosince, dochází u vysoké zvěře k páření. Měli bychom tedy v tomto období jezdit se zvýšenou opatrností.

Zvíře zpravidla neputuje osamoceně. Pokud tedy uvidíte přecházet přes cestu srnku, zpomalte, vždy je velká pravděpodobnost, že bude v blízkosti celé stádo.

V místech, kde je pravděpodobný výskyt zvěře (lesní cesta, úsek označený dopravní značkou „pozor zvěř) zpomalte a pokud možno při jízdě kontrolujte obě strany silnice.

V případě jízdy za tmy se soustřeďte, zda nevidíte záblesky očí zvířat v okolí cesty. Pokud oči zahlédnete, okamžitě zpomalte a ideálně vypněte dálková světla. Někdy pomůže i vyplašit zvíře troubením.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk