Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Českem se ženou bouře. V Praze padaly stromy, letiště nepřijímalo lety

ČR /FOTO/ Česko ve středu večer zasáhly nezvyklé zimní bouřky. Komplikují dopravu po celé zemi.
20230201_213556.jpg

Českem se ženou pomerně vzácené silné zimní bouřky. Policie na Karlovarsku doporučuje řidičům vůbec nevyjíždět.

Po 22. hodině musela být dálnice D1 kvůli předešlému hustému sněžení a uvázlých kamionů uzavřená, a to na 76. a na 99. kilometru směrem do Prahy. Před oběma místy se tvoří kolony.

Bouře zasáhla i Prahu. V souvislosti s krátkodobě silným poryvem větru v Praze zasahovali pražští hasiči u nejméně tří případů spadlých stromů. “Třeba v Hostivaři jsme odstranili strom, který spadl na zaparkované auto,” uvedli hasiči.

Letiště Praha vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám nemohlo krátkodobě přijímat lety. “Vzhledem k této situaci došlo k odklonu 3 letů. Hlavní přistávací a vzletová dráha byla ve 20:48 otevřena. Letiště je zpět v běžném provozu,” informovali zástupci letiště.

Potíže jsou též na Karlovarsku. “Sjízdnost a průjezdnost silnic v celém kraji komplikuje husté sněžení i déšť. Upozorňujeme řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a pokud nemusí, aby raději ani nevyjížděli,” uvedla Policie ČR.

Bouře však postupuje i dalšími kraji. 16 hasičských jednotek zasahovalo v Ústeckém kraji u 14 událostí spojených s pády stromů a větví. Na Litoměřicku 9x, na Ústecku 3x, na Děčínsku a Teplicku 1x. Hasiči stromy rozřezali pomocí motorových pil a odstranili je z komunikací.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk