Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Další šílená nehoda na novém obchvatu Chýnova, řidiči volají po jeho zavření, nebo úpravě

CHÝNOV /FOTO/ Nedávno otevřený nový obchvat Chýnova si připsal další dopravní nehodu. Řdiči kritizují, že je špatně navržený a nebezpečný.
Další dopravní nehoda na obchvatu Chýnova na Táborsku. Foto: HZS
Další dopravní nehoda na obchvatu Chýnova na Táborsku. Foto: HZS

Další vážná dopravní nehoda se stala dnes v podvečer na chýnovském obchvatu. Srazily se tam nákladní vůz, který přijížděl po hlavní silnici, s osobním vozem.

Ten do silnice vjel z vedlejší a pravděpodobně tak nedal přednost. Dostal velkou ránu do boku.

„Jednalo se o staršího řidiče, který pravděpodobně nereagoval na dopravní značení,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Tábora, kteří z osobního vozu vyprostili vážně zraněného řidiče. Utrpěl vážná a četná poranění.

„Po vyproštění byl transportován vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice,“ informovali hasiči z HZS Jihočeského kraje.

„Řidiči, sledujte na svých cestách dopravní značky,“ vyzývají záchranáři po již několikáté bouračce na novém obchvatu Chýnova na Táborsku.

Další dopravní nehoda na obchvatu Chýnova na Táborsku. Foto: HZS

Osm nehod za měsíc a půl

Tato silnice se otevírala teprve nedávno v říjnu a po letech slibů ulevila dopravě v dotčené obci. Jenže řidičům, jak vidno, tolik nepomohla.

Od otevření před zhruba měsícem a půl se tam stalo již nejméně osm dopravních nehod. „Měli by to upravit, nebo okamžitě zavřít, je to o život,“ napsal v internetové diskuzi jeden z řidičů.

Šoféři, kteří místem projíždějí, upozorňují hlavně na rizikové křižovatky u napojení obchvatu, a to z Chýnova do Záhostic a od Turovce či Plané nad Lužnicí.

Hned první den po otevření se tam stala první nehoda. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na to ihned reagovalo. „Druhý den jsme zvýraznili značku Dej přednost v jízdě namontováním varovných žlutých blikačů,“ uvedl ředitel ŘSD Radek Mátl.

Kromě toho ŘSD přidalo vodorovné dopravní značení 150 metrů před křižovatku, aby byli řidiči včas varováni, že mají dát přednost v jízdě. Zdá se však, že ani to nestačí.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk