Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Hasiči už přečerpávají vysoce hořlavý benzen z vykolejeného vlaku

STŘEDNÍ ČECHY /FOTO/ Před vyproštěním vlaku převráceného u nádraží v Poříčanech je nutné přečerpat nebezpečné látky. K tomu byla nutná evakuace obyvatel v okolí stanice.
Hasiči již přečerpávají hořlavý benzen z vykolejeného vlaku v Poříčanech. Foto: Správa železnic
Hasiči již přečerpávají hořlavý benzen z vykolejeného vlaku v Poříčanech. Foto: Správa železnic

Na 1. železničním koridoru došlo včera po 17. hodině k vážné mimořádné události, při které vykolejila souprava nákladního vlaku převážejícího nebezpečné látky benzen a benzol. Podrobně jsme vás včera informovali.

„Aktuálně probíhá vyšetřování nehody, nicméně podle prvotních informací strojvedoucí nákladního vlaku ČD Cargo nerespektoval návěst Stůj a nedovoleně vjel do stanice Poříčany,“ informoval dnes Jan Nevola ze Správy železnic.

Poškozen byl železniční svršek, trakční vedení a zabezpečovací zařízení. Předpokládaná škoda na infrastruktuře je prozatím vyčíslena na 1,5 milionu korun.

Provoz na koridoru je zcela zastaven. Dálková osobní doprava je mezi Prahou a Kolínem odkloněna přes Lysou nad Labem a Nymburk.

Hasiči přečerpávají hořlavý benzen z vykolejeného vlaku v Poříčanech. Foto: Správa železnic a Drážní inspekce

Správa železnic operativně zrušila výluky původně plánované na odklonových trasách pro osobní i nákladní dopravu, aby byla pro vlaky dostupná maximální možná kapacita tratí. „Cestujícím se za komplikace omlouváme,“ dodal Nevola.

Už v noci bylo z havarovaného vlaku odpojeno a odvezeno 14 cisteren. Na místě zůstávají dva převrácené vagóny a lokomotiva.

Museli evakuovat obyvatele

Před další manipulací s těmito vagóny je nutné z nich přečerpat nebezpečné látky. K tomu byla nutná evakuace obyvatel v okolí stanice.

Do Poříčan byly přistaveny náhradní cisterny a hasiči začali s pomocí dusíku vháněného do nádrží přečerpávat benzen z převrácených vagonů. Práce musí kvůli maximální bezpečnosti probíhat velmi pozvolna.

Připravena je už technika pro následné vyproštění vagonů a lokomotivy.

Na místě zasahují hasiči Správy železnic a společností Unipetrol a Spolana. K vyproštění lokomotivy byly povolány dva kolejové jeřáby.

Podle posledních informací to vypadá, že by alespoň po jedné koleji mohly vlaky začít jezdit ještě dnes v noci.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk