Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Ledovka a sníh komplikují dopravu po celém Česku, u Frýdku-Místku se srazilo deset aut

ČR /FOTO/ Na obchvatu ve směru na Ostravu došlo na namrzlé vozovce k nehodě deseti vozidel. Ledovka a sníh komplikují dopravu po celém Česku.
Páteční hromadná nehoda na obchvatu Frýdku-Místku. Foto: PČR
Páteční hromadná nehoda na obchvatu Frýdku-Místku. Foto: PČR

Dva lidé utrpěli zranění při páteční hromadné nehodě na obchvatu Frýdku-Místku. Na místě zasahují všechny složky IZS, na místě přistával před devátou hodinou také vrtulník záchranářů.

„Komunikace je ve směru na Ostravu uzavřena. Dbejte pokynů policistů a jezděte opatrně,“ uvedla kolem deváté hodiny dopoledne Policie ČR. Dá se očekávat, že odstraňování následků nehody potrvá několik hodin, s omezeným průjezdem proto počítejte do zhruba 12. hodiny.

Sníh a ledovka ale působí potíže i jinde v Česku. Kromě Moravy také na Liberecku, Českolipsku nebo Pardubicku.

Hasiči na Pardubicku dopoledne informovali, že devadesát procent událostí v posledních dnech tvoří zásahy na dopravní nehody, hned poté jsou to výjezdy na popadané stromy kvůli silnému větru, který má dnes ještě zesílit.

Páteční hromadná nehoda na obchvatu Frýdku-Místku. Foto: PČR

Zapadl i autobus

Ne jinak tomu je i dnes v pátek 3. února. „Od půlnoci do devíti hodin ráno evidujeme již deset událostí v souvislosti s počasím. Likvidujeme následky dopravních nehod v celém Pardubickém kraji,“ uvedla mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Nový sníh komplikuje dopravu téměř po celém území Pardubického kraje. Jedná se zejména o uvolnění komunikace, vytažení zapadlých vozidel z příkopu.

Časně ráno havarovaly hned tři vozy v Jevíčku. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Hasiči ráno zajišťovali také vozidlo, se kterým havarovala řidička v Koldíně. Naštěstí nedošlo ke zranění osob. Kamion bránil provozu ráno v Dobříkově. Silnice byla chvíli i neprůjezdná.

V zatáčce před Sobodnými Hamry skončil v příkopu v pátek ráno autobus. Hasiči jistili autobus proti sesunutí do příkopu. S vytažením autobusu pomohly dva traktory.

Páteční dopravní nehody, které se hlavně kvůli sněhu a větru staly na Pardubicku. Foto: HZS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk