Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Nákupní centrum v centru Benešova zachvátil požár, počítejte s dopravním omezením

BENEŠOV /FOTO/ Až čtvrtý stupeň požárního poplachu dnes museli vyhlásit hasiči v Benešově, kde hořelo nákupní centrum. Počítejte s komplikacemi v dopravě.
Hasiči bojují s požárem v Benešově. Foto: HZS
Hasiči bojují s požárem v Benešově. Foto: HZS

Pravděpodobně celou noc budou hasiči bojovat s velkým požárem obchodního centra v Benešově. Hasiči tam dnes odpoledne vyhlásili čtvrtý stupeň požárního poplachu.

„Zásah potrvá celou noc, požár ještě není pod kontrolou,“ uvedla kolem 22. hodiny mluvčí HZS Středočeského kraje Dagmar Zemanová.

Centru Benešova by se s ohledem na přítomnost a pohyb požární techniky měli vyhnout řidiči. Na místě zasahují desítky hasičů a hasičských vozů.

Zdravotníci z místa hlásí tři zraněné osoby. „Ošetřili jsme dvě ženy a jednoho hasiče,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Hasiči bojují s požárem v centru Benešova. Foto: HZS a STC kraj

Hasiči museli zavřít přívod vody a elektřiny. Specializovaná laboratoř na místě měří hodnoty škodlivin. Ačkoli hodnoty nejsou zvýšené, lidé bydlící v okolí by raději neměli větrat.

“Na místě je 28 jednotek jak profíků, tak sborů dobrovolných hasičů z několika obcí. Velkým pomocníkem je dron s termokamerou, dalším nezbytným pomocníkem je samozřejmě místo pro občerstvení. Pití a jídlo. Zásah trvá už od 16. hodiny. Občerstvení na místě zajišťuje Český červený kříž a také skvělý pojízdný cateringový stánek řicanských hasičů,” informovala v noci středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) na svém Facebooku.

“Dům prohlédl statik a následně se naplánoval zásah zevnitř budovy, který by měl vše definitivně uhasit. Dnešní noc bude dlouhá a přeji všem, ať zásah zvládnou ve zdraví. Jsem ráda, že se zatím nepotvrdila žádná ztráta na životech. A doufám, že to tak zůstane,” dodala hejtmanka Pecková.

Dopravní omezení v Benešově

S ohledem na hašení požáru platí zatím do úterních 15 hodin tato dopravní omezení v Benešově:
V ulicích Pražská, Vnoučkova, Pod Brankou, Nová Pražská v obci Benešov, délka 1,2km; ul. Vnoučkova ul., Benešov, uzavřeny veškeré příjezdové komunikace vedoucí k OC Hvězda – Pražská, Nová Pražská, Pod Brankou, Karla NovéhoTyršova.

Hasiči bojují s požárem v Benešově. Foto: HZS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk