Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Nehody, uvízlé autobusy, vlaky i kamiony. Sníh od rána komplikuje dopravu v Česku

ČR /FOTO/ Části České republiky se od rána potýkají s problémy v dopravě kvůli sněžení. Řeší se nehody i zpoždění vlaků a autobusů.
Nehody i uvízlé kamiony. Sníh komplikuje dopravu. Foto: HZS a FB
Nehody i uvízlé kamiony. Sníh komplikuje dopravu. Foto: HZS a FB

Napadne pár centimetrů sněhu a je z toho v první polovině prosince přímo kalamita. Nejhorší je situace v jižních Čechách, části Středočeského kraje a rovněž na Vysočině.

„Po silném sněžení došlo k zastavení provozu na 5 tratích v Jihočeském kraji,“ informovaly České dráhy. To bylo po šesté hodině ráno, kdy například nevyjel vlak z Tábora do Českých Budějovic, cestující museli použít následné spoje. Zrušen byl rovněž spoj z Českých Budějovic do Prahy i do Tábora.

Později, kolem deváté hodiny dopravu na železnici komplikovaly hlavně stromy popadané vlivem čerstvě napadaného sněhu. Stromy padaly do kolejí, nebo poškozovaly trakční vedení.

Před devátou hodinou zastavily stromy vlak Os 3515 na trati Valšov – Rýmařov, nebo vlak Os 2417 na trati Kutná Hora – Zruč nad Sázavou, v úseku Zbraslavice – Zruč nad Sázavou. „Vlak zastavil před stromem spadlým na trať, provoz je zastaven. Po odstranění stromu bude vlak pokračovat dále a provoz bude obnoven,“ informovaly České dráhy.

Nehody i uvízlé kamiony. Sníh komplikuje dopravu. Foto: HZS a FB

Velké potíže jsou na silnici

Ráno také na mnoha místech nevyjely autobusy. Zejména ve Středočeském kraji nevyjelo několik spojů na Vlašimsku, Voticku a Kutnohorsku.

Se sněhem bojují rovněž řidiči kamionů a nákladních vozů. Na řadě úseků hlavně v kopcích stojí uvízlé kamiony. To je případ třeba silnice I/3 od Miličína na Benešov, kde vítr navál sníh na silnici, přestože tam silničáři projeli.

Sníh překvapil i řidiče osobních vozů. Třeba hasiči na Vysočině od půlnoci do osmi ráno zasahovali u pěti dopravních nehod, při kterých se zranili tři lidé. „Bouralo se u Častotic, Třebenic a Budišova na Třebíčsku a také u Speřic a Litkovic na Pelhřimovsku,“ informovali hasiči.

Šestnáctkrát také vyjeli k odstranění stromů, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk