Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Nového českého prezidenta čeká plat snů a luxusní služební limuzína

ČR /FOTO/ Česko si již o tomto víkendu zvolí nového prezidenta. A ten se nebude mít vůbec špatně. Co jej na hradě čeká? Kolik bere a čím bude jezdit?
Škoda Superb, limuzína prezidenta České republiky. Foto: Škoda
Škoda Superb, limuzína prezidenta České republiky. Foto: Škoda

V rámci dopravy budeme nového českého prezidenta potkávat na silnicích určitě častěji. Jak Petr Pavel, tak Andrej Babiš už avizovali, že plánují výjezdy po regionech ale pochopitelně i do zahraničí, zatímco stávající prezident Miloš Zeman již ke konci volebního období hlavně kvůli zdraví příliš nevyjížděl.

Český prezident by podle našeho názoru měl cestovat v autě vyrobeném v České republice. Ideálně v nejstarší světové značce Škoda Auto. Je to ovšem jen náš názor. Škoda Auto také prezidentu republiky poskytla svoji nejluxusnější limuzínu Škoda Superb se speciální výbavou.

Prezident České republiky Miloš Zeman se stal prvním uživatelem zcela nového vozu Škoda Superb třetí generace. Už v roce 2015 na Pražském hradě převzal vlajkovou loď mladoboleslavské automobilky v černé perleťové barvě Magic, nejvyšším stupni výbavy Laurin & Klement, s benzinovým přeplňovaným motorem 2,0 TSI/206 kW a automatickou převodovkou DSG.

Prezident Miloš Zeman tak pokračoval v tradici používání vrcholných modelů značky Škoda ve svém úřadě. Modely značky Škoda jsou s tuzemským prezidentským úřadem historicky úzce spjaty. Již v roce 1926 využíval první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk exkluzivní automobil vyrobený v automobilce Škoda.

Škoda Superb, limuzína prezidenta České republiky. Foto: Škoda

Prezidentskou limuzínu pohání nejvýkonnější motor 2.0 TSI/206 kW v kombinaci s pohonem všech kol, interiér je vyveden v hnědé kůži. Jedná se o zcela sériové provedení, které se od běžně prodávaného liší pouze držáky prezidentské standarty.

Na přání ochranné služby Policie ČR byl vůz dovybaven skrytým výstražným zařízením, majákem a vysílačkou. Díky použití nejmodernějších technologií a posledních trendů je posádce umožněno využívat například vysokorychlostního internetového připojení během jízdy a o špičkový komfort odpružení se stará adaptivní podvozek DCC, kterým je nový Superb vybaven jako první vůz značky Škoda v historii.

Letos přijde nový Superb

Již v roce 1926 využíval první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk exkluzivní automobil ŠKODA Hispano Suiza. Tento luxusní vůz světového věhlasu poháněl šestiválcový motor, který produkoval na tehdejší dobu úctyhodný výkon 100 koňských sil.

A nepochybujeme, že také nový český prezident, ať už to bude Andrej Babiš, nebo Petr Pavel, opět budou jezdit Škodou Superb. Už brzy by přitom mohli obdržet absolutní novinku. V tomto roce totiž bude zahájena výroba zcela přepracovaného vozu. Spolu s modely Volkswagen Passat se bude vyrábět v Bratislavě.

Velmi slušná výplata

A nejen pěkné auto bude čekat na novou hlavu státu. Kromě kompletního servisu, sekretariátu, vlastního personálu v prezidentské kanceláři, možnost pracovat a žít na magickém místě Pražského hradu či v letním sídle prezidentů v Lánech, je to také velmi pěkný plat.

Plat prezidenta České republiky. Grafika: Česká televize

Ještě v roce 2013 pobíral český prezident mzdu 186 300 korun, od té doby postupně roste. Před pěti lety to bylo už přes 252 tisíc a v letošním roce bude měsíční plat činit 341 200 korun měsíčně.

Prezidenta tak zajisté nemusí trápit inflace jako zaměstnance s průměrnou mzdou pod 40 tisíc korun. Nicméně například Andrej Babiš avizoval, že bude dávat výplatu matkám samoživitelkám, pokud bude zvolen. Tak uvidíme, zda bude mít příležitost to dokázat…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk