Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Po dálnici D5 se řítil cizinec rychlostí 209 kilometrů v hodině

STŘEDNÍ ČECHY /FOTO/ Pozor by si měli dát řidiči ve Středočeském kraji. Policie teď častěji vyráží na kontroly dodržování rychlosti.
Policie ve středních Čechách více kontroluje rychlost. Foto: PČR
Policie ve středních Čechách více kontroluje rychlost. Foto: PČR

Během dvou pátečních dnů, 13. a 27. ledna 2023, středočeští policisté ve zvýšené míře dohlíželi na bezpečnost v silničním provozu, zaměřili se především na kontrolu dodržování povolené rychlosti. Výsledky policie zveřejnila dnes.

„Pozornost věnovali také kontrolám řidičů, zda před jízdou nepožili alkohol nebo jiné návykové látky, používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy, kontrolám technického stavu vozidla, pátrání po osobách, věcech a odcizených vozidlech, ale zaměřili se i na problematiku nelegální migrace,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Prioritou a hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akcí je podle něho ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na našich silnicích.

V roce 2022 totiž řešili středočeští policisté 15127 dopravních nehod, což je oproti loňskému roku o 173 nehod více. Dopravních nehodu bohužel nepřežilo 76 osob a 280 utrpělo těžká zranění. Nejčastějšími příčinami byl nesprávný způsob jízdy (7172), následovala nepřiměřená rychlost (2636) a nedání přednosti (1358). Nejvíce nehod se stalo v pátek. Proto právě pátku věnovali policisté vyšší pozornost.

Pokuty za 273 tisíc

Během těchto dvou dnů policisté zkontrolovali 905 vozidel, motocyklů a jejich řidičů. Celkem zjistili 456 dopravních přestupků, kdy převážnou většinu z nich vyřešili na místě blokovou pokutou v celkové výši 273 tisíc korun.

332 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost. „Největším hříšníkem byl cizinec, který jel na dálnici D5 ve směru na Prahu rychlostí 209km/h, 4 řidiči před jízdou požili alkohol a 1 řidič užil jiné návykové látky. Celkem 18 řidičů nepoužilo bezpečnostní pásy a 28 řidičů za jízdy telefonovalo nedovoleným způsobem,“ uvedl Truxa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk