Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Pokračují kontroly všech aut na hranicích, dnes se tam střílelo!

Převaděče zastavily až výstřely. Foto: Policie ČR
Převaděče zastavily až výstřely. Foto: Policie ČR

ČR /FOTO/ Řidiči musí stále počítat s kontrolami aut na hranicích se Slovenskem. Policie díky nim odhalila stovky nelegálních migrantů. Dnes se tam dokonce střílelo!

Policie pokračuje v rozsáhlé akci kontrol na hranicích se Slovenskem. Důvodem je odhalování nelegálního převádění migrantů. Jen během sváteční středy tam jihomoravští policisté odhalili 333 uprchlíků.

A není nouze o dramatické okamžiky, jeden takový se stal dnes ráno. „Až varovné výstřely policistů z pražské policie zastavily dnes nad ránem převaděče, který převážel 15 migrantů poblíž hraničního přechodu Brumov-Bylnice,“ informovala policie.

Ještě před tím převaděč projel vysokou rychlostí kontrolním stanovištěm na hranicích. Po krátkém pronásledování ho policisté zadrželi v lese, kam se snažil z auta utéci.

Převaděče zastavily až výstřely. Foto: Policie ČR

Kontrolní akce začala v celé délce státní hranice se Slovenskou republikou. Více jsme o tom psali ZDE. S případným zastavením a kontrolou musí řidiči počítat na 27 bývalých hraničních přechodech, které zahrnují 17 přechodů na silnicích, 7 na železnicích a tři na řekách.

Na jiných místech není možné, až na stanovené výjimky, minimálně po dobu následujících deseti dnů státní hranice překračovat. Výjimka platí pro občany, kteří hospodaří jako zemědělci v bezprostřední blízkosti státních hranic a také pro lesníky, myslivce či rybáře při výkonu práce v bezprostředním příhraničí.

Zadržených migrantů přibývá

„Aplikaci znovuzavedení kontrol na vnitřní hranici v souladu s článkem 28 Schengenského hraničního kodexu vnímám jako krajní řešení situace, která nemá příčiny na území České republiky, nicméně na naše příhraničí i vnitrozemí významně dopadá,“ uvedl policejní prezident Martin Vondrášek.

Důvodem je zejména nárůst počtu nelegálních migrantů. „Policie České republiky od začátku letošního roku ke včerejší půlnoci zajistila na našem území celkem 11 983 tranzitních nelegálních migrantů, což výrazně překračuje čísla, která jsme zaznamenávali v roce 2015, kdy migrační krize v Evropě vrcholila,“ uvádí ředitel Milan Majer.

Co vše mohou očekávat řidiči, jaké možnosti mají na hranicích chodci a mnoho dalších otázek a odpovědí najdete v našem článku ZDE.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk