Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Řidič kamionu doslova převálcoval kruhový objezd. Potvrdilo se, že byl opily, hrozí mu tři roky vězení!

JIŽNÍ ČECHY /FOTO/ Policisté pokročili ve vyšetřování nehody kamionu, který doslova proletěl kruhovým objezdem u dálnice D3 z Prahy na České Budějovice.
Kamion u dálnice D3 proletěl kruhový objezd a zabořil se do svahu. Foto: PČR
Kamion u dálnice D3 proletěl kruhový objezd a zabořil se do svahu. Foto: PČR

Jihočeští policisté dnes informovali, že dokončili vyšetřování neuvěřitelné dopravní nehody, k níž došlo 5. listopadu kolem půl čtvrté ráno na sjezdu z dálnice D3 ve směru od Prahy na České Budějovice

Pětapadesátiletý řidič kamionu značky Scania s návěsem podle policie před kruhovým objezdem na silnici č. II/146 nepřizpůsobil rychlost jízdy především dopravně technickému stavu pozemní komunikace a kruhový objezd doslova převálcoval rovně.

Narazil do jeho vyvýšeného středu, zdemoloval jej a těžký stroj letěl dál až narazil do zatravněného svahu za tímto kruhovým objezdem.

„Při nehodě utrpěl řidič zranění. Policisté mu na místě provedli orientační dechovou zkoušku, která ukázala více než 2,2 promile alkoholu v dechu. Následné lékařské a toxikologické vyšetření potvrdilo hodnotu 2,53 g/kg ethylalkoholu,“ sdělila dnes mluvčí krajských policistů Štěpánka Schwarzová.

Při dopravní nehodě vznikla škoda na nákladním automobilu, kruhovém objezdu a na svahu dálničního nájezdu v celkové výši 1 200 000 korun.

„Českobudějovičtí dopravní policisté nyní řidiče podezřívají ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny hrozí řidiči trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala policejní mluvčí.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk