Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Řidiče zabil hever položený v kufru. Záchranka varuje před špatně uloženým nákladem

ČR /FOTO/ Pražská záchranka zveřejnila varování před špatně uloženým nákladem v zavazadlovém prostoru. Některé věci vás mohou zabít.
Řidiče zabil hever neupevněný v kufru. Foto: ZZS Praha
Řidiče zabil hever neupevněný v kufru. Foto: ZZS Praha

Správné uložení nákladu vám může zachránit život, upozorňují záchranáři. Poukazují přitom na banální nehodu, která stála život řidiče osobního vozu.

„Řidič tohoto auta lehce narazil čelně do vpředu jedoucího vozu, zezadu pak do něho narazilo další vozidlo,“ popisuje záchranka.

Samo o sobě běžná nehoda, kterých se dějí stovky denně. Jenže šofér tohoto vozu měl v kufru volně ležící nářadí.

„Při nárazu se nářadí vymrštilo do přední části vozidla a hever udeřil řidiče do hlavy tak silně, že mu způsobil závažný úraz hlavy. Zranění bylo bohužel smrtelné,“ uvedli záchranáři s tím, že jinak by měla nehoda pro řidiče za následky velmi pravděpodobně jen lehká zranění. Stála ho ale život.

Ve fotogalerii můžete vidět, že se hever doslova zasekl o přední přístrojovou desku u řidiče.

Řidiče zabil hever neupevněný v kufru. Foto: ZZS Praha

„Myslete na to, že všechny volně převážené předměty ve voze se mohou i při relativně drobných nehodách stát životu nebezpečnými pro posádku i další účastníky nehody,“ upozorňuje pražská záchranka.

Třeba běžná 1,5litrová lahev na vodu se bude při nárazu v 50kilometrové rychlosti chovat, jako by vážila přes 20 kilogramů. V devadesátce to bude už bezmála 40 kilogramů.

Dalším „zabijákem“ může být taková drobnost jako špatně nastavená hlavová opěrka. Při nárazu jde tělo nejprve dopředu – zde pomůže airbag, ale poté směřuje zase prudce dozadu a mírně vzhůru. Pokud máte špatně nastavenou opěrku hlavy, může dojít k vážnému úrazu krční páteře a míchy.

Vrchní část opěrky by měla být minimálně souběžně nebo optimálně o 3 až 5 centimetrů výš, než je temeno hlavy řidiče a cestujících ve vozidle. Opěrka nesmí být od hlavy ani příliš daleko.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk