Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Sněhová kalamita opět udeřila v celé zemi, řada hlavních tahů je zcela neprůjezdná

ČR / FOTO/ Řdiči v České republice se opět probudili do mrazivého a zároveň zasněženého dne. Nový příděl sněhu komplikuje dopravu.
Kamion havaroval na silnici č. 304 u Týniště nad Orlicí, části Křivice. Foto: HZS
Kamion havaroval na silnici č. 304 u Týniště nad Orlicí, části Křivice. Foto: HZS

Sněžení po celém Česku opět komplikuje dopravu, na mnoha místech sněží už od brzkého rána a nepřestává ani během dopoledne. Vlivem toho silničáři nemohou stíhat odhrnovat všechny úseky. Řada hlavních tahů především na Moravě je neprůjezdná, silnice nižších tříd jsou na tom ještě hůře.

Dopravní nehoda ve středních Čechách na Nymburku dokonce skončila tragicky, více zde.

Největší českou dálnici D1 ráno celé čtyři hodiny blokoval kamion u velké Bíteše ve směru na Prahu. Tvořily se tam velmi dlouhé kolony. Policie ale potvrdila, že dopravu se v místě již podařilo obnovit a kolny se postupně rozjíždějí.

Tím však potíže podle policejní mluvčí Dany Čírtkové nekončí. Komplikace řidiči hlásí například z nájezdu u Humpolce a v 7 hodin ráno zase policie v úseku D1 na Vysočině snížila rychlost na 80 kilometrů v hodině.

Nehody kvůli sněžení komplikují provoz v celé zemi. Foto: HZS

Problémy jsou ale po celé republice. Kolem desáté hodiny například začalo silně sněžit ve východní části středních Čech a ve východních Čechách. Silnice jsou sjízdné, ale řidiči musí být maximálně opatrní, a to hlavně v Libereckém, Královehradeckém, Středočeském či Ústeckém kraji. Stejně jako na Vysočině či Olomoucku.

Na mnoha místech dopravu blokují kamiony, nebo autobusy, které nemohou na sněhu pokračovat v jízdě. Někteří řidiči osobních aut zase nezvládají jízdu na vrstvě sněhu anebo neodhadnou, kde končí vozovka a začíná příkop. Pak to většinou končí převrácením vozu na bok.

„Od noci do deváté hodiny ranní jsme řešili 12 dopravních nehod, při kterých evidujeme sedm zraněných osob,“ uvedli například hasiči z Jihomoravského kraje.

Nehoda kamionu u Týniště nad Orlicí

Hasiči z Královehradeckého kraje zase po desáté hodině dopoledne vyprostili řidiče kamionu, který havaroval na silnici č. 304 u Týniště nad Orlicí, části Křivice.

“Je v péči záchranné služby. Komunikace je neprůjezdná. Jednotky dále zajišťují místo události, budou muset přečerpat nádrž kamionu s PHM,” uvedli hasiči.

Kamion dopoledne havaroval na silnici č. 304 u Týniště nad Orlicí, části Křivice. Foto: HZS

Vlaky mají zpoždění, nebo nejedou vůbec

Potíže jsou celý den také na železnici. Lidé nemají jistotu, že se dostanou do práce, nebo kam potřebují.

Od čtyř hodin ráno byl například omezen provoz na koridoru mezi Českou republikou a Slovenskem. Na koleje totiž spadl strom. Problémy byly také na tratích Uničov – Olomouc, Ústí nad Orlicí – Choceň, Valašské Meziříčí – Ostrava, Opava – Český Těšín a mnoha dalších.

V Dolních Markovicích zase ráno uvízl autobus, který převážel 34 dětí tak nešťastně, že je bylo nutné z vozu vyprostit a zajistit náhradní dopravu.

Někde autobusy vůbec neprojedou

Stejně tak mají potíže autobusy, třeba Pražská integrovaná doprava informovala, že cestující mají počítat se zpožděním autobusů téměř na všech linkách PID.

„Některé oblasti jsou však pro autobusy zcela neprůjezdné. Jde především o jižní polovinu kraje a to téměř po celé délce od západu k východu,“ uvedl PID

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk