Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Sněhový horor na silnicích. Autobus v příkopu i sražené kamiony

ČR /FOTO/ Řidiči se v úterý opět probudili do zasněženého a větrného rána a opět to nezvládají. Staly se desítky dopravních nehod.
Na Vysočině se ráno srazily dva kamiony. Foto: HZS
Na Vysočině se ráno srazily dva kamiony. Foto: HZS

Sníh komplikuje dopravu po celé republice. Nejhorší je ale situace na Vysočině, Pardubicku, částečně také Liberecku či na Moravě.

„Před pátou hodinou ráno jsme vyjeli do Stonařova k čelnímu střetu dvou nákladních vozidel,“ informovali hasiči z HZS Kraje Vysočina. Nehoda si vyžádala dvě zranění.

Jednu zraněnou osobu museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit. Při nehodě došlo k poškození nádrží obou vozidel a k masivnímu úniku nafty. Nehoda se zjevně stala na sněhu, avšak přesnou příčinu vyšetřuje policie.

Ve Stonařově na Vysočině se ráno srazily dva kamiony. Foto: HZS

Nehody po celém Pardubicku

Od samého rána zasahují u dopravních nehod, které jsou doslova rozeseté po celém kraji, také hasiči z Pardubicka. „Například odstraňujeme následky nehody v České Třebové, kde se střetl osobní automobil s nákladním autem převážejícím osobní vozy,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Řidič osobního vozu byl v péči zdravotníků. Řidič z nákladního auta vyvázl bez zranění. Zachytáváme unikající provozní náplně. Komunikace je průjezdná jedním pruhem.

V Dolní Čermné skončil zcela mimo komunikaci – mezi mostkem a stromem – osobní automobil. Vůz hrozil pádem do potoka. Hasiči zajistili automobil proti pohybu, požáru i úniku látek.

V Rohovládově Bělé sjel autobus do příkopu. V autobusu byli čtyři cestující. Událost je bez zranění.

„Pozor dnes na sněhové jazyky, ledovku a silný vítr,“ dodala Horáková.

Nehoda tahače s auty a osobního vozu, auto visící nad potokem i autobus v příkopu. Řada nehod se od rána stala na Pardubicku. Foto: HZS

Nesjízdné silnice

Na řadě míst po celé zemi jsou silnice kvůli sněhu a ledovce nesjízdné. Obvykle je blokují kamiony či autobusy, které nemohou vyjet do stoupání. Kolem půl osmé ráno byly nesjízdné tyto silnice, vezměte to raději jinudy:

I/35 u Podolí – Silnice I/36 Mohelnice – Moravská Třebová je neprůjezdná za Mohelnicí. U Podolí jsou uvízlé kamiony v kopci. Neprojedou ani osobní auta.

I / 19 Pelhřimov – Tábor – U Čížkova stojí v kopci kamiony, silnice je pro ně prakticky nesjízdná, tvoří se kolony.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk