Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: U Slaného dnes shořela dodávka naložená televizemi, škoda je přes milion

SLANÝ /FOTO/ Velká televizní apokalypsa se stala dnes na silnici č. 7 z Chomutova do Prahy u Hořešovic. Shořela tam dodávka naložená LED televizemi.
Požár dodávky naložené televizemi u Hořešovic na Kladensku. Foto: HZS
Požár dodávky naložené televizemi u Hořešovic na Kladensku. Foto: HZS

V sobotu 10. prosince dopoledne zasahovali středočeští hasiči u havárie dodávkového automobilu s následným požárem na silnici číslo 7 ve směru z Chomutova do Prahy v katastru obce Hořešovice na Kladensku.

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku ze Slaného, jednotku sboru dobrovolných hasičů Klobuky a územně příslušného vyšetřovatele požárů z Kladna. Při příjezdu prvního zásahového vozidla, které bylo na místě za devět minut od oznámení požáru, byla už dodávka celá v plamenech.

Náklad televizí shořel

„V úložném prostoru převážel řidič, který vyvázl bez zranění, náklad LED televizorů. Hasiči v dýchací technice požár lokalizovali za sedm minut; zpočátku nasadili jeden vodní proud, který posléze nahradili vysokotlakým proudem s pěnou,“ uvedl Ladislav Holomčík z HZS Středočeského kraje.

V průběhu zásahu byl veškerý provoz na frekventované silnici zcela zastaven. Po lokalizaci byl uvolněn jeden pruh pro kyvadlový průjezd, aby se kolony, které se vytvořily z obou směrů, mohly rozjet.

Požár dodávky naložené televizemi u Hořešovic na Kladensku. Foto: HZS

K události vyjel z Rakovníka i řídící důstojník kraje, kdyby bylo potřeba řešit ekologickou likvidaci elektroodpadu a hasební vody, protože událost se stala těsně u mostu přes Zlonický potok. Vzhledem k tomu, že na hašení byla použita převážně pěna, k ohrožení životního prostředí nedošlo, do potoka ani k jeho blízkosti nic neuniklo.

Škoda? Přes milion

Likvidaci požáru nahlásil velitel zásahu na operační středisko přibližně ve čtvrt na deset, kdy místo zásahu předal policejním hlídkám, které se s řidičem, cizincem, domlouvaly na následném odstranění vraku. Ještě však nechal povolat silničáře, neboť při požáru byla poškozena svodidla.

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 1,2 milionu korun, příčinou vzniku požáru byla technická závada vozidla.

Po dobu zásahu držela pohotovost na slánské stanici pro případ vzniku další mimořádné události jednotka SDH Zlonice, která se v půl jedenácté vrátila na zbrojnici.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk