Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: V neděli skončí trápení řidičů na dálnici D46, přestavba křižovatky je hotová

MORAVA /FOTO/ Na dálnici D46 doslova finišuje přestavba mimoúrovňové křižovatky Drysice. Od neděle 16. října bude dotčený úsek dálnice opět průjezdný bez omezení v obou směrech!
Práce na silnicích. Foto: ŘSD
Práce na silnicích. Foto: ŘSD

Cílem stavby byla podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kompletní modernizace dálniční křižovatky v Drysicích, jejíž parametry již nevyhovovaly aktuálním nárokům na bezpečnost provozu.

„V rámci stavby byl zdemolován, vybudován a rozšířen nový most. Zásadní bylo také doplnění odbočovacích a připojovacích pruhů, aby se do budoucna zabránilo konfliktním situacím, ke kterým docházelo při najíždění vozidel na dálnici,“ uvedl ředitel Závodu Brno ŘSD David Fiala.

„Celkově dojde ke zvýšení bezpečnosti provozu v této mimoúrovňové křižovatce,“ dodal Fiala.

V rámci stavby byly dále zrekonstruovány a zvýšeny dvě protihlukové stěny o celkové délce 486 metrů, které budou chránit obyvatele Drysic před hlukem z dálnice.

Práce na křižovatce Drysice na dálnici D46 finišují. Foto: ŘSD

„Také jsme upravili kanalizaci, odvodnění, vybudovali opěrné a gabionové zdi a zmodernizovali úsek dálnice D46 o celkové délce cca jeden kilometr,“ doplnil ředitel oblasti Olomouc společnosti KARETA s.r.o. Ladislav Moťka.

Aktuálně na stavbě probíhají už jen drobné dokončovací práce, a to například nástřik vodorovného dopravního značení či montáž svodidel.

Přes víkend budou stavaři demontovat přechodné dopravní značení. V neděli odpoledne obnoví provoz na dálnici D46 ve směru na Brno.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk