Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO, VIDEO: Zátěžový test nové tramvaje v Brně, jezdí naložená tunami materiálu

BRNO /FOTO, VIDEO/ Obyvatelé Brna se už brzy dočkají nové tramvaje Škoda ForCity Smart 45. Před ostrým startem do provozu ale musí projít náročnými testy.
Nová tramvaj pro Brno. Zdroj: Dopravní podnik Brno
Nová tramvaj pro Brno. Zdroj: Dopravní podnik Brno

Dopravní podnik Brno už testuje novou tramvaj Škoda ForCity Smart 45T. Nová šalina má teď za úkol po Brně najezdit s maximálním zatížením 8 tisíc kilometrů.

„Šestice našich siláků proto do interiéru naskládala 936 oranžových kousků kolejí,“ informoval na facebooku Dopravní podnik Brno. Souprava tak bude brázdit brněnské koleje naložená 24 tunami materiálu!

Prozatím do Brna dorazila první tramvaj ze Škody Plzeň. Už začátkem roku ale Brňané dostanou ještě další čtyři. Za jednu soupravu Dopravní podnik Brno zaplatí kolem 60 milionů korun. Podnik přitom plánuje nakoupit další vozy, pokud na to budou peníze.

Nové tramvaje jsou moderní, pohodlné, klimatizované a především oboustranné. To znamená, že tramvaj může jezdit oběma směry. To v Brně využijí hlavně na lince číslo 8.

Konečná zastávka v Líšní je totiž ukončena slepými kolejemi a tramvaj se nemá jak otočit. Jednoduše tak pojede zpět, pouze strojvedoucí přejde do kabiny na opačné straně. Nová Smart 45T tak bude cestující vozit především po této lince z Líšně k univerzitnímu kampusu do Bohunic.

Nová tramvaj v Brně prochází zátěžovými testy. Zdroj: Dopravní podnik Brno
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk