Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO, VIDEO: Českem projíždí nadměrný náklad, cestu mu komplikuje sníh

ČR /FOTO, VIDEO/ Z Jiříkova na Děčínsku vyjel nadměrný náklad s technologickým zařízením o hmotnosti 223 tun a délce 41 metrů.
Nadměrný náklad projíždí Českou republikou. Foto: iBoleslav
Nadměrný náklad projíždí Českou republikou. Foto: iBoleslav

Nadměrný náklad vyrazil ve čtvrtek večer z Jiříkova na Děčínsku a postupně projede prakticky celou Českou republiku.

Pokud jej řidiči potkají, měli by se obrnit trpělivostí. 223 tun těžký, 41 metrů dlouhý a hlavně 6 metrů široký náklad se totiž hlavně na užších silnicích prakticky nedá předjet.

V noci na pátek náklad projel přes Mladoboleslavsko, informoval server iboleslav.cz. Podařilo se mu překonat jeden z nejužších a nejvíce nebezpečných bodů, a to zatáčku v Jizerním Vtelně na trase Mělník – Mladá Boleslav. Zatáčka je slavná tím, že přímo na jejím okraji stojí rodinný dům, který se pravidelně stává obětí hlavně širších kamionů.

Právě v Jizerním Vtelně se náklad zastavil na několik minut. Roli hrál každý centimetr. Po mírném naklonění návěsu náklad bez jediného škrtnutí bezpečně projel. Stejně tak i přes další zatáčky až do Krnska, kde musel náklad samostatně přejet po mostě přes Jizeru.

Náklad měl vyrazit na cestu původně ve středu večer, ovšem kvůli administrativním záležitostem se převoz o den posunul. Trasa vedla přes Českolipsko, následně do Mělníka a po silnici I/16 do Mladé Boleslavi a dále na Jičín.

K ránu ale nákladu zkomplikovalo cestu sněžení, byl proto dočasně odstaven na ploše v Milovicích u Hořic na Jičínsku a jakmile to situace dovolí, bude pokračovat. Do neděle by měl dojet na hraniční přechod Sudice na Opavsku.

Další trasa nadměrného nákladu: Jičín, I/35 Úliblice, Konecchlumí, Ostroměř, Hořice, Sadová, Všestary, D11 Exit 39, D11 Exit 84, D35 exit 144, I/36 Horní Ředice, I/35 Holice, Ostřetín, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Moravská Třebová, Mohelnice, D35, I/35 Olomouc, D35 exit 281, I/35, II/437 Přáslavice, Daskabát, Velký Újezd, II/441 Kozlov, Polštát, Jakubčovice nad Odrou, Odry, I/47 Fulnek, I/57 Vrchy, Hradec nad Moravicí, I/11, I/46 Hněvošice, Kobeřice, Rohov, Sudice státní hranice.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk