Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO, VIDEO: Den plný bouraček kvůli sněhu. Havarovaly už desítky aut

ČR /FOTO, VIDEO/ Plné ruce práce mají od rána záchranáři, hasiči i policisté kvůli nehodám na silnicích po celé České republice.
Dopravní nehoda u Chudoples na Mladoboleslavsku.- Foto. DVČ
Dopravní nehoda u Chudoples na Mladoboleslavsku.- Foto. DVČ

Problémy mají hlavně kamiony, které na mnoha místech republiky dlouhé hodiny blokují dopravu, často také končí mimo silnici. Potíže ale mají i osobní auta.

„Jen ve Středočeském kraji se k třinácté hodině počet dopravních nehod zvýšil na dvacet tři. Některé si vyžádaly zraněné osoby. V několika případech museli hasiči osoby vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ informoval mluvčí HZS Středočeského kraje.

Dopravní nehody ve středních Čechách, například u Chudoples. Foto: DVČ

Dopoledne se například srazila dvě auta u Chudoples na Mladoboleslavsku. Jak uvedla mluvčí policie Barbora Schneeweissová, řidič v červeném vozidle Ford Ka jel ve směru od Kosmonos na Chudoplesy, kdy se z dosud nezjištěných příčin dostal do protisměru, kde se čelně střel s protijedoucí škodovkou.

„Oba řidiči utrpěli zranění, stejně tak i spolujezdkyně z vozidla Škoda Rapid. Všechny osoby převezli záchranáři do nemocnice,“ uvedla mluvčí. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování. Na místo jedou i policisté s drony, aby karambol zadokumentovali i z výšky.

Další nehody pak dopravní policisté řešili například v Bukovně, kde osobní auto narazilo do lampy veřejného osvětlení. V Debři naopak řidič osobního auta narazil do plotu u silnice a následně se s vozidlem převrátil na střechu. V obou případech skončila nehoda jen pomačkanými plechy.

Dopravní nehody ve středních Čechách, například u Chudoples. Foto: DVČ

Kamiony i autobusy bourají na Pardubicku

Hasiči na Pardubicku zase celý den pokračují ve vyprošťování vozidel po celém kraji. Od 9. hodiny ranní až do 13. hodiny odpolední zasahovali u 11 nehod.

K nejvážnější došlo v Pardubickém kraji na silnici z Komárova směrem na Dolní Ředice. Na místě zasahovaly dvě jednotky – profesionální z Holic a dobrovolná z Dašic. Jednalo se o dodávku s vlekem, která částečně skončila na poli a na boku.

Řidič cestoval ve voze sám a zůstal v něm zaklíněn. Hasiči muže vyprostili čelním oknem. Na místě byly všechny složky IZS.

„Kromě sněhových jazyků, které se mohou tvořit na komunikacích, nás ještě potrápí silný mráz, říkají meteorologové. Jezděte s opatrností a dávejte na sebe pozor,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Dopravní nehody na Pardubicku kvůli sněhu. Foto. HZS

Tragická nehoda v Hulíně

Přes dvě hodiny byla obousměrně uzavřena silnice Záhlinická v Hulíně na Kroměřížsku, kde krátce po sedmé hodině ranní došlo ke střetu dvou osobních vozidel.

Na místo nehody byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Kroměříž, kteří ihned po příjezdu poskytovali zraněným řidičům první předlékařskou pomoc. Těžké zranění utrpěl řidič vozidla Ford Galaxy, kterého hasiči z auta vytáhli s použitím páteřové desky.

„Poté mladého řidiče předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Řidič však utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Druhý řidič skončil taktéž v péči zdravotníků, kteří jej transportovali do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříčková.

Kvůli sněhu se bouralo také na Zlínsku. Foto: HZS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk