Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO, VIDEO: Dopravu od rána komplikuje sníh hlavně ve středních Čechách a na Liberecku

ČR /FOTO, VIDEO/ Po nezvykle dlouhých teplých a slunečných dnech uprostřed ledna překvapila řidiče rychlá sněhová nadílka. Potíže mají i vlaky a autobusy.
Kamiony uvízly ráno na silnici I/16 u Debře. Foto: Doprava v Česku
Kamiony uvízly ráno na silnici I/16 u Debře. Foto: Doprava v Česku

Prakticky celonoční sněžení přineslo po dlouhých skoro jarních a slunečných dnech potíže na silnice. Na řadě míst šlo o mokrý a těžký sníh. Od brzkého rána se s komplikacemi potýkají řidiči hlavně ve Středočeském a Libereckém kraji.

Některé silnice jsou sjízdné jen velmi obtížně, a to hlavně pro kamiony či autobusy. Na Liberecku napadlo do rána až deset centimetrů sněhu a sněžení neustává. V půl sedmé například silničáři informovali o nesjízdnosti úseku silnice I/35 mezi 33. a 42. kilometrem od Hodkovic nad Mohelkou po Ohrazenice na Liberecku. „Vzhledem k silnému sněžení a nákladní dopravě je špatně sjízdná až nesjízdná v obou směrech,“ varovali silničáři. Potíže očekávají nejméně do 11 hodin.

Kolony se tvořily ještě před devátou hodinou dopoledne rovněž z Liberce na Turnov. Patrně za to mohou zasekané kamiony. Foto: FB/Petr Džurba a Honza Kostolník

Další komplikace jsou na silnici 35 na trase Turnov – Liberec u obce Paceřice. I tam počítejte kvůli sněžení se zdržením. Tvoří se tam kolony a ani před devátou hodinou nebyl kopec oboustranně bez problémů sjízdný. Kolony jsou zejména ve směru od Liberce.

Problémy jsou také na silnici 28717 u Jablonce nad Nisou, kde se kvůli sněhu tvoří kolony.

Potíže mají kamiony

Na Mladoboleslavsku uvízlo brzy ráno v kopci u Debře na hlavním tahu od České Lípy několik kamionů. Zůstaly stát na silnici před kruhovým objezdem. Dalším místem, kde měly kamiony problém vyjet, je na silnici I/16 u obce Nemyslovice. Silnice byla zcela neprůjezdná kvůli uvízlým kamionům v kopci mezi Mělnickým Vtelnem a Beznem. Na místě byla silná ledovka.

Kamiony uvízly ráno na silnici I/16 u Debře. Foto: Doprava v Česku

Po osmé hodině ráno už se silničářům podařilo zprůjezdnit většinu hlavních tahů, nadále ale musí řidiči počítat s komplikacemi. Například na silnici 2591 u Vince na Mladoboleslavsku se stala vážná nehoda osobního auta a dodávky. Na místě probíhají záchranné a vyprošťovací práce. Při nehodě došlo ke zranění. S komplikacemi tam počítejte do zhruba 11. hodiny. 

Kolem 7. hodiny ráno byla hlášena nehoda autobusu a osobního vozu v Mladé Boleslavi, Bakovské ulici. Naštěstí se obešla bez zranění. Nehodu dvou aut vyšetřovala policie na silnici mezi Horním Bousovem a Kněžmostem.

Všechny hlavní tahy na Mladoboleslavsku, tedy dálnice D10 a silnice I. a II. třídy, byly kolem deváté hodiny dopoledne protažené a sjízdné s opatrností. Silnice nižších tříd zatím nemusí být protažené.

Stav dálnice D10 na Mladoboleslavsku a Liberecku ve středu ráno. Foto: Doprava v Česku

Potíže mají i vlaky a autobusy

Kalamitě čelí rovněž integrovaná doprava. Mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nejezdily vlaky, na trať spadl strom vlivem vrstvy mokrého sněhu. V Nymburce byla zasněžená výhybka, České dráhy proto zrušily ranní spoje do Poříčan.

Dále České dráhy informovaly o odřeknutí těchto vlaků: Os 9315 a Os 9320, Os 9315: Praha-Běchovice střed (6:45) – Český Brod (7:05) – Kolín (7:35), Os 9320: Kolín (7:45) – Český Brod (8:27) – Praha Masarykovo nádraží (9:03).

Pražská integrovaná doprava zase informovala, že většina autobusových spojů zejména na Mladoboleslavsku a Mšensku nabírá zpoždění.

Středočeští hasiči od rána řešili nehody i popadané stromy hlavně na Mladoboleslavsku. Foto: HZS

Přijdou mrazy

Během noci sněžilo na většině území, v nížinách i zapršelo. Na západě Čech byly srážky výjimečně. „Časně ráno silně sněžilo v okolí Poděbrad, na Mladoboleslavsku, Českolipsku a Liberecku, kde těžký mokrý sníh komplikoval dopravu a lámal větve stromů,“ potvrzují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

„Postupně dnes bude sněžení ustávat, nejdéle by mělo sněžit na severu území, hlavně na horách. Do konce týdne čekáme celonoční mrazy. Další intenzivnější sněžení by mělo přijít v sobotu,“ dodali meteorologové.

Středeční ranní sníh na Mladoboleslavsku. Video: Doprava v Česku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk