Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Hejtman: Za ranní kolaps dopravy u Liberce může dodavatel zimní údržby

LIBEREC Dlouhé kolony kamionů i osobních aut se táhly dnes celé ráno a dopoledne na silnici I/35 u Liberce. Podle hejtmana za to mohou najatí silničáři.
Dopravu na trase Liberec - Turnov blokují uvízlé kamiony. Foto: FB/Honza Kostolník
Dopravu na trase Liberec - Turnov blokují uvízlé kamiony. Foto: FB/Honza Kostolník

Řidiči uvěznění dlouhé hodiny v kolonách od Turnova Liberce a od Liberce do Turnova. Tak to vypadalo ve středu celé ráno i dopoledne na frekventované silnici I/35.

V kopci u Paceřic totiž ráno uvízlo několik kamionů, které zablokovaly rovnou tři jízdní pruhy. Následně se vytvořily kolony, kterými nemohla projet údržba. Silnici se podařilo zprůjezdnit až před polednem.

Potíž je v tom, že vrstvu sněhu nebyli silničáři od rána schopní odklidit. „Dnešní kalamitní dopravní situace na silnici I/35 mezi Libercem a Turnovem je způsobena selháním dodavatele zimní údržby, firmou Eurovia,“ sdělil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kolony se tvořily ještě před devátou hodinou dopoledne z Liberce na Turnov. Foto: FB/Petr Džurba a Honza Kostolník

Požádal proto generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic pana Mátla o zjednání okamžité nápravy s dodavatelem. „Už před tím jsme poslali na úsek sypače Silnice Libereckého kraje,“ dodal hejtman Půta.

Mluvčí společnosti Eurovia Iveta Štočková v médiích uvedla, že posádky firmy byly v terénu od brzkých ranních hodin. Na silnici I/35 ale nemohly projet, protože ji zablokovaly právě kamiony. Podle hejtmana Půty ale měly do terénu vyjet dříve, než došlo ke kolapsu dopravy.

Sníh komplikoval dopravu od rána hlavně na Liberecku, Mladoboleslavsku a mírně i jinde v Česku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk