Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jak velké dárky se vám vejdou do hromadné dopravy? V Praze to změřili

PRAHA Pražský dopravní podnik vydal na poslední dva dny předvánočních nákupů informaci, jaké dárky se vám vlezou do tramvaje či metra.
Jaké dárky se vejdou do hromadné dopravy? Zdroj. DPP
Jaké dárky se vejdou do hromadné dopravy? Zdroj. DPP

Vánoce jistě nemají být o hromadách dárků, ale občas je přece jen hezké udělat si radost. To největší mají samozřejmě děti.

To máte různé stavebnice, autodráhy, dalekohledy, falešné samopaly, obří plyšáky a pro někoho třeba obří televizi.

No jo, ale jak to dopravit, když nemáte velké auto, nebo třeba nemáte vůbec auto? Nasnadě je metro, tramvaj nebo autobus.

Jenže vejde se tam větší dárek? V Pražském dopravním podniku se rozhodli zveřejnit, jak maximálně velké dárky lze přepravovat, aniž byste ohrozili cestující a ještě se celkem normálně vešli do vozu.

Nepochybujeme však, že s podobnými rozměry se do MHD vejdete také v Brně, Ostravě Hradci Králové, Plzni, Ústí nad Labem, zkrátka všude.

„Pro všechny Ježíšky tu máme praktické info, jak velké dárky lze přepravovat v MHD,“ napsal Pražský dopravní podnik (DPP).

Zaměstnanci vzali do rukou metry a jali se přeměřit, s čím se do tramvaje nebo třeba metra vejdete. Tady jsou výsledky:

„Nemusíte si dělat starosti ani s třímetrovým válcem nebo čtvercovou deskou o straně až 1,5 metru. Do metra a některých tramvají lze přibalit i kolo. Pro větší dárky už je ale bohužel nutné použít jiné dopravní prostředky včetně těch nadpozemských,“ informuje DPP.

„Pro nás bude ale největším dárkem, když se s námi dopravíte bezpečně a v pořádku tam, kam potřebujete. Tak hlavně opatrně,“ dodává dopravní podnik.

A kdyby náhodou zůstal nějaký dárek zapomenut, přepravce slibuje, že ho spolu s vámi pomůže najít. Infolinka Pražské integrované dopravy: 234 704 560, infolinka DPP: 296 19 18 17.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk