Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ledovka komplikuje dopravu od rána v celé zemi, potíže mají hlavně autobusy

ČR Brzké úterní ráno je ve znamení komplikací v automobilové, ale i v hromadné autobusové dopravě. Potíže jsou po celé zemi.
Česko opět potrápí ledovka. Foto: FB/Bozhidar Kavrakirov
Česko opět potrápí ledovka. Foto: FB/Bozhidar Kavrakirov

Řidiči po celé zemi hlásí problémy způsobené ledovkou. Během rána se staly desítky nehod, obvykle jde naštěstí „jen“ o pomačkané plechy. Bourají hlavně kamiony, které pak blokují dopravu, ale potíže se nevyhýbají ani osobním vozům nebo autobusům. Celá řada autobusových ale i železničních spojů po celé zemi nevyjela.

Největší problémy jsou dál v Ústeckém a Karlovarském kraji, kde ledovka začala již včera v podvečer. Kvůli tomu se také stala hromadná nehoda na dálnici D6, při níž se zranilo 40 lidí! Do úterního rána se stalo přes sto nehod, záchranáři zase vyjížděli k 80 pádům na zledovatělém chodníku.

FOTO: Autobus bez cestujících havaroval u Kynšperka nad Ohří. Na zledovatělé vozovce sjel autobus zcela mimo silnici. V buse byl v době nehody pouze řidič, s lehkým zraněním si jej převzala posádka záchranné služby.

Středočeští hasiči od včerejší 18. hodiny v souvislosti s ledovkou řešili 12 událostí. Z tohoto počtu byly čtyři dopravní nehody. Poslední z nich řešili na nájezdu na D4 ve směru na Prahu v Mníšku pod Brdy. Řidič vozidla se lehce zranil a je v péči lékařů.

“Poslední skupina pěti zásahů spočívala v pomoci řidičům, kteří nebyli schopni s vozidlem pokračovat v jízdě z důvodů ledovky. Šlo o případy lidí, kteří ve vozidle čekali několik hodin, linkové autobusy, cestující, kteří neměli své léky a podobně,” informovali hasiči.

Dopoledne byla uzavřena silnice Byšice – Košátky – Horní Slivno kvůli náledí. Technika silničářů se tam nemůže dostat, tak tam půjdou silničáři pěšky a budou sypat ručně. Podrobnosti ZDE!

VIDEO: Středočeští silničáři jsou od rána v zápřahu, v noci nasadili přes 140 vozů zimní údržby a varují: Velký pozor dávejte zejména v lesních úsecích, kde se může tvořit ledovka a je třeba přizpůsobit jízdu aktuálnímu stavu vozovky. Teploty se pohybují v rozmezí od -5 do -1 stupně.

Řidiče a také chodce trápí ledovka na Liberecku, kde se ráno stalo 11 nehod, dva lidé se přitom lehce zranili. Ledovkou jsou pokryté i některé úseky na Jičínsku, zledovatělé hlásí lidé například náměstí v centru Jičína.

Kvůli ledovce se ráno bouralo rovněž na Olomoucku, potíže byly například na silnici i u Šumvaldu či na trase Štěpánov – Olomouc.

Na Jesenicku pokračují spíše potíže se sněhem a závějemi způsobenými větrem. Tvoří se sněhové jazyky, které mohou být při jízdě velmi nebezpečné. Zbytky sněhu a sněhové jazyky komplikují dopravu ve Zlínském kraji. I tady ale dělá problémy ledovka, třeba na silnici mezi obcemi Prusinovice a Pacetluky a mezi obcemi Roštění a Kostelec u Holešova.

Problémy jsou rovněž v hromadné dopravě

Zpoždění vlaků, nebo rovnou rušení spojů hlásí od rána také železniční dopravci. Vlaky nejezdily například na trase Ostrava – Valašské Meziříčí, kde byla zajištěná náhradní autobusová doprava. Před sedmou hodinou například nejely vlaky na na trati Šumperk – Olomouc.

V okolí Prahy a ve středních Čechách zase byla zrušena celá řada autobusových spojů na celkem 24 linkách! Řada autobusových spojů proto nabírá zpoždění, jiné nevyjely vůbec.

Problémy s autobusy v okolí Prahy

Například Linka 405 Neobsluhuje Mutějovice a Hředle, zastávku Krupá, Šustna obsluhuje na silnici I/6.

Linka 425 nebsluhuje se úsek Loděnice – Svatý Jan pod Skalou – Beroun, prof. Veselého

Linka 452 meobsluhuje se Chocov a linka 464 neobsluhuje úsek Horní Beřkovice – Spomyšl

Mladoboleslavsko

Nevyjel například autobusový spoj na lince 467 Mladá Boleslav, autobusové stanoviště (v 5:30 hodin) – Mělnické Vtelno (6:03 hodin).

Cestující se nedostali rovněž z Chotětova (4:35) do Mladé Boleslavi aut. st. (5:12). Na lince 713 se neobsluhuje obec Osek.

Zrušeny jsou i tyto spoje linky 714: Kněžmost, Srbsko (4:42) – Mladá Boleslav, aut. st. (5:17) a Mladá Boleslav, aut. st. (5:35) – Kněžmost, Srbsko (6:23).

Komplikace má i linka 716, kde nejsou obsluhovány obce Boseň, Zásadka – Mužský.

Na lince 728 nejedou následující spoje: Mšeno (4:05) – Mladá Boleslav, aut. st. (5:12), Skalsko, náves (5:49) – Mšeno (6:18)

Linka 768 má zrušené tyto spoje: Kropáčova Vrutice, Kojovice (5:00) – Benátky nad Jizerou, aut. st. (5:45), Benátky nad Jizerou, aut. st. (5:50) – Kropáčova Vrutice, Kojovice (6:36), Kropáčova Vrutice, Kojovice (6:37) – Benátky nad Jizerou, aut. st. (7:25)

Mělnicko

Nejhorší je situace na Mělnicku a v severovýchodní části Prahy. Z důvodu nedostatku vozidel spojených s náledím nejedou následující spoje linky 349: Mělník, Mlazice (5:40) – Ládví (6:25), Ládví (6:35) – Mělník, Podolí (7:13), Mělník, Podolí (7:26) – Ládví (8:10), Ládví (8:45) – Mělník, Mlazice (9:27).

Na lince 691 nejede spoj Liběchov (7:25) – Mělník, Fibichova (7:46).

Linka 692 přijde o následující spoje: Kokořín (4:33) – Liběchov (5:10), Liběchov (6:05) – Kokořín (6:43), Kokořín (6:48) – Liběchov (7:25)

Na linka 696 nejedou spoje Řepín (4:25) – Mělník, aut. Nádr. (4:55), Mělník, aut. nádr. (5:00) – Mělnické Vtelno, Vysoká Libeň (5:38), Mělnické Vtelno, Vysoká Libeň (5:40) – Mělník, aut. nádr. (6:20), Mělník, aut. nádr. (6:25) – Řepín (6:53), Řepín (4:25) – Mělník,Fibichova (7:35). Neobsluhuje se Kanina.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk