Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Mikrospánek způsobil hned dvě bouračky. Policie varuje: Neřiďte unavení!

JIČÍNSKO /FOTO, VIDEO/ Dvě dopravní nehody v rozmezí pouhých pěti hodin. Policisté se domnívají, že na vině mohl být nebezpečný mikrospánek. Co dělat, když řidič cítí únavu? Jde o život!
Dopravní nehody na Jičínsku způsobené zřejmě únavou řidičů. Foto: Policie ČR
Dopravní nehody na Jičínsku způsobené zřejmě únavou řidičů. Foto: Policie ČR

Přeceňování vlastních sil se nevyplácí, varuje policie. „Pokud se řidič cítí unavený, měl by si co nejdříve najít vhodné místo pro zastavení. I krátký odpočinek, kdy se projde nebo protáhne, může zamezit dopravní nehodě,“ doporučuje Eliška Pospíšilová z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

Upozorňuje přitom, že ve čtvrtek 29. září vyjížděli jičínští dopravní policisté v rozmezí pouhých pěti hodin k dopravním nehodám, způsobených zřejmě právě únavou řidičů.

V poledne 49letý řidič vozidla značky Škoda Octavia jedoucí po silnici I/16 ve směru od Nové Paky směrem na Jičín zřejmě vlivem únavy na přímém úseku za Kumburským Újezdem přejel vlevo do protisměru.

Dopravní nehody na Jičínsku způsobené zřejmě únavou řidičů. Foto: Policie ČR

Tam narazil do protijedoucích osobních automobilů Škoda Octavia a Škoda Fabia, které po střetu skončilo v silničním příkopu. A zase to odnesl nevinný!

„Stejně starý řidič Škody Fabia byl s vážným zraněním letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové,“ upřesnila policejní mluvčí. Řidič Octavie naštěstí vyvázl bez zranění.

Šofér první Octavie, která přejela do protisměru, byl převezen do nemocnice v Jičíně.

U řidičů obou Octavií vyloučili policisté přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou. U řidiče Škody Fabia nebylo možné dechovou zkoušku vzhledem k jeho zranění provést.

Řidič vrazil do kolony

Krátce před půl pátou rovněž 29. září zase policisté vyjížděli k nehodě, která se stala na silnici I/16 v katastru Sobotky ve směru od Jičína na Mladou Boleslav.

58letý řidič automobilu značky Renault zřejmě vlivem únavy nereagoval na kolonu vozidel stojících na úseku s kyvadlovým řízením dopravy a čelně narazil do zadní části stojícího vozidla značky Peugeot.

Vlivem nárazu bylo vozidlo Peugeot odhozeno vpřed, kde narazilo do před ním stojícího vozidla značky DS.

„Sedmašedesátiletá řidička Peugeotu byla se zraněním předána do péče lékařů a převezena do nemocnice v Jičíně. U všech zúčastněných řidičů vyloučili policisté přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou,“ dodala Pospíšilová.

Přesná příčina a veškeré okolnosti dopravních nehod jsou předmětem dalšího šetření jičínských policistů.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk