Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Mladá Boleslav instaluje radary. Mají se řidiči bát pokut za překročení rychlosti?

MLADÁ BOLESLAV /FOTO/ Nové rada instaluje v těchto dnech specializovaná firma na několika místech v Mladé Boleslavi. Nově je řidiči mohou vidět například u Olympia centra, nebo u Tesca.
V Mladé Boleslavi instalují radary pro řízení dopravy. Foto: Doprava v Česku
V Mladé Boleslavi instalují radary pro řízení dopravy. Foto: Doprava v Česku

Na několika křižovatkách v Mladé Boleslavi jsou na stožárech semaforů nově instalovány kamery a radary. Řidiči spekulují, zda se nejedná o nový nástroj pro měření rychlosti a pokutování překročení maximální povolené rychlosti.

K tomu slouží například radary instalované na vjezdu do příměstských částí Bezděčín a Čejetice.

Nyní se řidiči obávají, že jsou takové radary instalovány i na dalších místech. Kamery se objevily například na křižovatkách u Olympia centra v Jičínské ulici, nebo poblíž hypermarketu Tesco na křižovatce u Kosmonos.

Jak to tedy je? Zeptali jsme se přímo na radnici.

„Jedná se skutečně o radary, které jsou součástí projektu dopravní telematiky a budou se podílet na řízení dopravy ve městě,“ uvedla mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková.

V Mladé Boleslavi instalují radary pro řízení dopravy. Foto: Doprava v Česku

Zároveň ale mluvčí magistrátu zdůrazňuje: „Tyto radary nejsou určené k měření rychlosti,“ uvedla Charousková.

V Mladé Boleslavi od letošního jara instalují součásti nového inteligentního dopravního systému. Ten bude řídit a usměrňovat dopravu na více než dvou desítkách křižovatek ve městě.

„Celkově investice vyjde na víc než 140 milionů korun a z Evropské unie se nám podařilo vyjednat téměř 113 milionů korun. Dalších 25 milionů nám přislíbil Nadační fond Škoda Auto, čehož si velmi vážíme,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Urychlí provoz

Peníze budou využité i na vybudování dopravní ústředny, strategických detektorů sloužících pro získávání dopravních dat či dohledového systému.

Původní plán počítal se zahrnutím 23 křižovatek, na nichž bude chytrý systém koordinovat světelnou signalizaci v návaznosti na aktuální provoz. Nakonec jich bude 24, součástí bude i zrekonstruovaná křižovatka T. G. Masaryka s ulicí Laurinova, kde po úpravách oficiálně vznikl druhý pruh pro odbočující auta.

Nové řízení dopravy má mírně urychlit průjezd městem, umožnit takzvanou zelenou vlnu v nejvíce vytížených ulicích a zkrátit dlouhé kolony. Zároveň systém umožní rychlý průjezd křižovatkami při výjezdu záchranky a hasičů.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk