Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Mladému řidiči spadla žvýkačka za triko, naboural do betonového sloupu

nehoda žvýkačka3

JABLONECKO /FOTOGALERIE/ – Další neuvěřitelná nehoda! Velkou smůlu měl teprve 18letý řidič na Jablonecku, který během jízdy lovil žvýkačku, jež mu zapadla pod triko. Přitom naboural a zničil si Octavii.

K havárii došlo v obci Huť, kde teprve osmnáctiletý řidič jel s vozidlem Škoda Octavia ve směru od Zásady do Jablonce nad Nisou. Při projíždění obcí mu během jízdy za tričko spadla žvýkačka, kterou se rozhodl vyndat.

„Ovšem vlivem nevěnování se řízení strhl volant na pravou stranu, sjel s vozem do příkopu a narazil do betonového sloupu elektrického vedení, který přerazil,“ uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství v Liberci Dagmar Sochorová.

Na místo havárie přijela záchranka, která řidiče i jeho stejně starého spolujezdce vyšetřila a naštěstí u nich nezjistila žádné zranění, které by si vyžadovalo nějaké léčení. Policisté alkohol u řidiče vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek.

„Předběžná výše způsobené škody činí 120 tisíc korun. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou věc vyřešili na místě jako dopravní nehodu s projednáním a mladému řidiči udělili blokovou pokutu,“ dodala mluvčí.

Další šofér boural, když vyháněl včelu z auta

V souvislosti s touto havárií a také s dopravní nehodou, která se stala minulý týden v Nové Vsi nad Nisou, kdy se řidič snažil během jízdy vyhnat včelu z vozidla a přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem, policisté upozorňují řidiče, aby se plně věnovali řízení vozidel.

„Pokud chtějí z vozu vyhnat jakéhokoliv živočicha nebo najít nějaký předmět, je nutné na bezpečném místě s vozidlem zastavit a nic z toho nekonat během jízdy. Je jen opravdu velké štěstí, že při obou uvedených dopravních nehodách nedošlo k těžkému zranění nebo dokonce smrti někoho z jejich účastníků,“ upozorňuje Dagmar Sochorová.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk