Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Na Tank ONO razantně zlevnila nafta, stojí podstatně méně než benzín

ČR Skvělá zpráva pro řidiče, kteří jezdí na naftu. Její cena u českých benzínek razantně klesla. Stojí dokonce méně než benzin.
cerpaci-stanice-benzinka-benzin-ono-2.jpg

Skoro závistivé pohledy teď hází majitelé aut s benzínovými motory na šoféry dieselových aut. Alespoň tedy v těchto dnech na benzínkách.

Dlouhodobě nejlevnější síť čerpacích stanic Tank ONO totiž ve čtvrtek 23. února nabízela litr dieselu za pouhých 33,90 koruny, to je o skoro tři koruny méně, než teď stojí litr benzínu Natural 95. Ten se prodává za 36,50 koruny za litr.

Aktualizováno: Na konci tohoto týdne zlevnil litr Naturalu 95 opět pod 36 korun, litr se od pátku prodává za 35,90 koruny.

Po mnoha měsících, kdy naopak nafta stála podstatně více než benzín, se tak situace vrací více do normálu. Dříve totiž bývalo normální, že diesel stával o něco méně než benzín. Zároveň také bývá pravidlo, že dieselové motory mají o něco menší spotřebu na sto kilometrů. Majitelé těchto vozů tak opět začnou alespoň trochu šetřit.

Cenu nafty ovlivňuje kromě ceny suroviny, také výše daně a samozřejmě konkurenční prostředí u čerpacích stanic a celková spotřeba na trhu, ta v zimě bývá o něco nižší.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk