Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Naštvaní motoristé: Na levnějších benzínkách dnes skokově zdražil benzín

ČR Ještě v sobotu za 35,90 mohli tankovat motoristé na benzínkách Tank ONO litr Naturalu. V pondělí už byla cenovka na stojanech o poznání vyšší!
Fronta u čerpací stanice. Foto: DVČ
Fronta u čerpací stanice. Foto: DVČ

Kdo nestihl natankovat o víkendu za nižší ceny, má už smůlu. I síť čerpacích stanic Tank ONO, která v rámci konkurenčního boje drží dlouhodobě nejnižší ceny, musela zdražit.

Na šoféry tak dnes čekalo u stojanů nepříjemné překvapení. Zatímco ještě o víkendu tankovali za 35,90 korun za litr Naturalu 95, dnes už to bylo o celé dvě koruny více, tedy 37,90 za litr.

Podobně samozřejmě zdražovaly i další čerpací stanice po celé České republice. Řidiči tak budou mít opět hlouběji do kapsy, hlavně ti, kteří dojíždí do zaměstnání.

“To už je na nádrži přes sto korun, při každodenním ježdění do práce do Prahy se to projeví,” kritizuje řidič Josef Soukup z Kolínska.

Daň u nafty zůstává

Důvodem zdražení je opětovný návrat výše spotřební daně z dosavadních 11,34 koruny na 12,84 koruny za litr od 1. října 2022. Nižší daň na benzin i na motorovou naftu platila od června.

Jedinou dobrou zprávou je, že u nafty, která je obecně dražší, zůstane snížená sazba daně až do konce příštího roku, a to 8,45 koruny na litr. Nafta by tak u čerpacích stanic zdražovat alespoň zatím neměla.

Ministr financí Zbyněk Stanjura to vysvětluje potřebou cenové konkurence u nafty pro české dopravce vůči polským, slovenským či maďarským dopravcům. Pomoc je to také pro dopravce veřejné autobusové dopravy, protože autobusy obvykle jezdí na naftu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk