Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FOTO: Auto nedalo přednost autobusu plnému dětí, dvě se přitom zranily

Autobus musel zabrzdit před autem. Dvě děti se lehce zranily. Foto: Dopravavcesku.cz
Autobus musel zabrzdit před autem. Dvě děti se lehce zranily. Foto: Dopravavcesku.cz

MLADOBOLESLAVSKO /FOTO, VIDEO/ Autobus plný dětí musel dnes ráno prudce zabrzdit před autem, které mu nedalo přednost v křižovatce. Několik dětí v autobuse se zranilo.

Evakuační autobus hasičů, několik hasičských jednotek, dvě sanity záchranné služby i policii si vyžádala dramatická nehoda, která se stala ve středu před osmou hodinou ráno v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku.

Autobus, který vezl 40 dětí do školy, musel v křižovatce pod kopcem prudce zabrzdit, když mu do cesty vjelo osobní auto. „Vůz pravděpodobně nedal přednost a řidič autobusu, tak musel lidově řečeno zašlápnout brzdy,“ vysvětluje velitel zásahu z HZS Mladá Boleslav Petr Štrencl.

Foto: dopravavcesku.cz

Při tomto manévru se lehce zranily dvě děti v autobuse. „Sanitky je preventivně odváží do nemocnice v Mladé Boleslavi na další vyšetření,“ uvedl velitel hasičů.

„Raději jsme přistavili evakuační autobus pro případ potřeby evakuace dětí z autobusu do tepla. Ostatní děti jsou ale naštěstí v pořádku, takže budou moci pokračovat do školy,“ dodal Petr Štrencl. Hasiči také na místě řídili dopravu.

Přesné příčiny nehody vyšetřuje mladoboleslavská dopravní policie. Podle informací dopravavcesku.cz hledala policie řidičku osobního vozu, která vjela autobusu v křižovatce do cesty. Mluvčí středočeské policie Barbora Schneewissová dopoledne uvedla, že se vůz i řidičku již podařilo vypátrat. Policistům podle ní řekla, že si autobusu vůbec nevšimla.

Video: dopravavcesku.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk