Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Nejen dva mrtví chodci, vlak dnes srazil i koně! Dnešní smůla na železnici pokračuje

ČR Provoz na české železnici dnes provází samé problémy. Odpoledne srazil vlak na Novojičínsku koně. Nehoda omezila provoz.
Vlak a česká železnice. Ilustrační foto
Vlak a česká železnice. Ilustrační foto

Už ráno začaly problémy na české železnici, byl na železničním přejezdu v Oldřeticích nad Chrudimsku na trati Havlíčkův Brod – Pardubice nalezen mrtvý muž. Srazil jej vlak, ale strojvedoucí si toho nejspíš nevšiml. Mrtvoly si všiml až strojvedoucí jiného vlaku kolem půl šesté ráno. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie, která také zjišťuje totožnost muže.

Na vytíženém koridoru Brno – Vídeň zase vlak srazil muže, který šel v blízkosti železniční tratě. Ani houkání strojvedoucího a rychlé brzdění nemohlo tragédii zabránit. Omezení dopravy od Brna k Břeclavi trvalo několik hodin. Více v článku.

A odpoledne smůla železničáře provázela dál. Po poledni v Mořkově na Novojičínsku podle policie srazil vlak koně, který zřejmě utekl majiteli v okolí. Nehoda, při níž se naštěstí žádný cestující nezranil, si vyžádala dvouhodinové omezení dopravy na trase Valašské Meziříčí – Ostrava v úseku Veřovi – Hostašovice, informovaly České dráhy.

Ke všemu se přidaly potíže s technikou. Hasiči z HZS Karlovarského kraje informovali, že na železniční trati 140, na 210. kilometru u obce Citice došlo okolo 13:45 hodin k pádu trakčního vedení. Před místem poruchy zastavila vlaková souprava, která nemohla pokračovat do železniční stanice Citice.

„Pro 50 cestujících zajistil dopravce náhradní autobusovou dopravu. Nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati je do odstranění poruchy přerušen,“ uvedli hasiči.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk