Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Neuvěřitelné: 18 opilých a šest sjetých šoférů, 50 aut ve špatném stavu za jeden víkend!

ČR Také máte pocit, že dopravních nehod, i těch vážných, přibývá? Středočeská policie má možná vysvětlení. Stačí k tomu jediná kontrolní akce.
Policie ČR. Foto: Doprava v Česku
Policie ČR. Foto: Doprava v Česku

Uplynulý prodloužený víkend byl ve Středočeském kraji ve znamení kontrol řidičů. Policisté zkontrolovali 2 250 vozidel.

Řekli byste si, že v dnešní době, kdy média přináší jeden článek za druhým včetně fotek o tom, jak tragicky dopadají některé dopravní nehody a kdy hrozí poměrně přísné postihy, usedne za volant pod vlivem alkoholu nebo drog, jen výjimečně nějaký exot? Omyl!

Během jediného víkendu totiž pouze ve Středočeském kraji policie odhalila neuvěřitelných 305 přestupků!

„Převážnou většinu z nich vyřešili na místě blokovou pokutou v celkové výši 113 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Celkem 43 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost, 18 řidičů před jízdou požilo alkohol a 6 řidičů užilo jiné návykové látky.

Policisté se také setkali s 22 řidiči, kteří za jízdy nepoužili bezpečnostní pás, 54 řidičů mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, 39 osob nemělo na placeném úseku dálnice zakoupenou dálniční známku a 9 řidičů za jízdy telefonovalo nedovoleným způsobem.

„Hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akcí je ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na našich silnicích,“ říká Truxa.

Dopravně bezpečnostní akce byla sice primárně zaměřená na kontrolu řidičů, zda neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drog, ale samozřejmě policisté neopomněli i kontroly dodržování dalších pravidel silničního provozu.

Do akce se ve Středočeském kraji zapojilo celkem 304 policistů.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk