Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Nevzhledné sloupky v centru Mělníka terčem předvolební kampaně

Sloupky v centru Mělníka s karikaturami starosty. Foto: FCB
Sloupky v centru Mělníka s karikaturami starosty. Foto: FCB

MĚLNÍK Na veřejnosti kritizovaných sloupcích na křižovatce v historickém centru Mělníka se dnes ráno objevily karikatury místostarosty.

Radnice v Mělníku frekventovanou křižovatku ulic Pražská, Krombholcova a Fibichova upravila při rekonstrukci Pražské ulice v roce 2015. Argumentovala potřebou zvýšit její bezpečnost.

Přímo do křižovatky tak tehdy město nechalo „vysázet“ nevzhledné zelené sloupky, takzvané balisety.

V historickém centru města se ale mnoha lidem plastikové sloupky nelíbí. „Kdo to udělal, by si měl někdy zkusit řídit třeba autobus, špatně se tím projíždí,“ hodnotí jeden z mělnických šoférů.

O podobě křižovatky se diskutuje už roky, letos ji někdo využil zřejmě k předvolební kampani, když na sloupky ve středu vylepil karikaturu místostarosty Milana Schweigstilla z uskupení Máme rádi Mělník. Jako první o tom informoval server iDnes.cz.

Podezření z přestupku

Karikatura místostarosty rozesmála řidiče dnes před šestou hodinou ráno, obrázky ale brzy odstranila městská policie, protože v rozporu s dopravní vyhláškou zakrývaly dopravní značení.

„Jedná se o podezření z přestupku dle zákona o pozemních komunikacích. Podle toho jsme také jednali, zakrytí balisetů jsme odstranili a probíhá vyšetřování, následně věc bude postoupena správnímu orgánu,“ řekl iDnesu ředitel Městské policie Mělník Ladislav Hošmánek.

Sloupky v centru Mělníka s karikaturami místostarosty. Zdroj fota: Facebook

Místostarosta Schweigstill serveru řekl, že mu karikatury nevadí, naopak mu prý dělají reklamu. Balisety v křižovatce už roky obhajuje. „Celkově je křižovatka řešená dobře, byl to návrh dopravního inženýra, v té době se jednalo o novinku, protože se u nás se balisety v takové míře ještě nepoužívaly,“ uvedl.

Opoziční lídr Tomáše Martinec (ODS) balisety v křižovatce pro iDnes označil za hloupé, odporné řešení, které v historickém centru nemá co dělat. „S karikaturami ale nemáme nic společného,“ dodal.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk