Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pár metrů od neštěstí! Dva vlaky vyjely proti sobě, zabrzdily kousek od sebe

Inspekce vyšetřuje hrozbu srážky. Foto: Drážní inspekce
Inspekce vyšetřuje hrozbu srážky. Foto: Drážní inspekce

ČR Vlaku Pendolino hrozila srážka s protijedoucím vlakem. Drážní inspekce začala vyšetřovat, kdo za zásadní pochybení může!

Cestující, kteří jeli včera ráno vlakem SC 512 Pendolino (trasa Bohumín – Františkovy Lázně) a také osobním vlakem Os 3775 (trasa Česká Třebová – Zábřeh na Moravě) mohou mluvit o obrovském životním štěstí. V podstatě se znovu narodili.

V úseku mezi Hoštejnem a Krasíkovem totiž kolem třičtvrtě na devět oba vlaky vyjely opačným směrem přímo proti sobě!

Neštěstí zabránili strojvedoucí obou vlaků. „Stihli zastavit včas zastavit, a to ve vzdálenosti 57,5 metru od sebe bez dalších následků,“ uvedla Drážní inspekce na svém webu.

Drážní inspekce zahájila vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy.

Technické problémy?

„Šetření mimořádné události je teprve na začátku, ale již v tento okamžik můžeme uvést, že ve stanici Hoštejn se konala výluka staničního zabezpečovacího zařízení a řízení provozu neprobíhalo standardním způsobem,“ uvedli inspektoři.

Byly kvůli tomu prý kladeny vyšší nároky na pozornost traťového dispečera při stavění vlakových cest (tedy i poloh výhybek). Kde přesně se stala chyba, určí vyšetřování.

Každopádně se česká železnice potýká už delší dobu s problémy, technickými závadami, zpožděním vlaků i nehodami. Ministerstvo průmyslu si proto dělalo velký průzkum mezi strojvedoucími, co by podle nich bylo nutné rychle změnit a zlepšit.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk