Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Policie varuje: V Česku řádí gangy, vyhlídnou si vás u banky a pak vám vykradou auto! Jak to probíhá?

ČR V posledních měsících policisté zaznamenali desítky případů krádeží, především finančních hotovostí z vozidel, kterých se dopouštějí organizované skupiny zločinců ze zahraničí.
K vykradení auta stačí zlodějům chvilka. Ilustrační foto: PČR
K vykradení auta stačí zlodějům chvilka. Ilustrační foto: PČR

Řidiči v Česku už v jednotlivých případech přišli o desetitisíce až statisíce korun. V jednom případě i o miliony korun!

“Pachatelé si vyhlíží své oběti například před bankou a směnárnou. Poté je sledují a čekají na vhodnou chvíli, například odstavení vozidla u obchodu, na parkovišti nebo na čerpací stanici. Během tohoto odstavení poškodí pneumatiku,” vysvětluje policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Pachatelé často cílí také na řidiče kurýrních služeb a dodávek, které sledují při jejich práci a za pomoci technického zařízení zablokují uzamčení vozidla, případně do vozidla násilně vniknou a odcizí finanční hotovost, doklady a vše, co má nějakou cenu.

K vykradení auta stačí zlodějům chvilka. Ilustrační foto: PČR

Jak to celé probíhá?

  • Přijdete k vozidlu a zjistíte, že je prázdná pneumatika. Pustíte se do výměny kola, a když máte hotovo, věci uložené do vozidla jsou pryč. V mnoha případech se řidič, který provedl nějakou finanční transakci v bance nebo směnárně peněz, vydá na cestu a pachatelé ho sledují na vhodné místo (parkoviště, obchody, benzínové čerpací stanice). Tam se jim podaří propíchnout pneumatiku, řidič začne vyměňovat píchlou pneumatiku a dojde ke krádeži. Pachatelé se nepozorovaně přiblíží k neuzamčenému vozidlu a odcizí převáženou finanční hotovost, doklady, platební karty. Než se pachatelům podaří píchnout pneumatiku, jsou schopni řidiče sledovat desítky a někdy i stovky kilometrů.
  • Přijdete k vozidlu a zjistíte, že jsou vaše osobní věci pryč. Vozidlo je odemčené, přestože jste ho zamkli. Pachatelé využívají technického zřízení pro blokování uzamčení vozidla.
  • V době, kdy kurýr předává zásilku, pachatelé vniknou do kabiny dodávky a odcizí finanční hotovost s doklady používané při kurýrní službě a zásobování.

“Proto buďte prosím obezřetní, zda Vás někdo po směně peněz nesleduje. Pokud došlo k defektu na Vašem vozidle, své vozidlo při výměně kola vždy zamkněte. Uzamčení auta fyzicky zkontrolujte. A rozhodně v něm nenechávejte žádné cennosti,” uvedl Vinčálek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk