Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Policisté u Kroměříže převáželi zadrženého výrostka, přitom si všimli bouračky. Neváhali a zachránili život!

ZLÍNSKO Převážený mladík měl záchranu života nabouraného řidiče v přímém přenosu. Policisty, kteří ho zadrželi, pak označil za hrdiny. Snad si z toho vezme příklad.
Policisté zachránili život. Ilustrační foto z policejního cvičení. Zdroj: PČR
Policisté zachránili život. Ilustrační foto z policejního cvičení. Zdroj: PČR

Ve čtvrtek 29. září krátce před půl jedenáctou v noci prováděli policisté Oddělení hlídkové služby Prostějov eskortu zajištěné osoby – svěřence z Výchovného ústavu Střílky. Když byli za Morkovicemi, uviděli bouračku.

Jednalo se Ford Tranzit, které leželo na pravém boku napříč cesty v pravotočivé zatáčce. Hlídka zajistila převáženou osobu, aby nemohla z vozidla utéct a okamžitě spěchala k nabourané dodávce.

Kabina vozu byla zdeformovaná, policisté se nemohli k zakrvácenému řidiči ani z jedné strany dostat. Ten vůbec nereagoval na oslovení. Z vozidla stoupal hustý kouř a vytékaly kapaliny.

Hlídka se proto rozhodla rozbít čelní sklo.

Následně policisté zhasli motor a zkontrolovali životní funkce muže. Ten nedýchal, nemohli nahmatat pulz. Pomocí Rautekova manévru s fixací krční páteře jej proto vyprostili ven, přenesli do bezpečného prostoru a začali poskytovat první pomoc.

Zprůchodnili dýchací cesty a zraněný zalapal po dechu.

Ještě zkontrolovali, jestli řidič jel opravdu sám, což se potvrdilo. Žádná další osoba ve voze nebyla.

Zraněného pořádně prohlédli, zda nemá masivní krvácení, uložili jej do stabilizované polohy, poskytli mu tepelný komfort pomocí izotermické folie a kontrolovali základní životní funkce až do příjezdu záchranné služby.

Kroměřížští dopravní policisté začali vyšetřovat dopravní nehodu.

“Jste hrdinové”

Kolegové z Prostějova se vrátili ke služebnímu vozu, zkontrolovali zajištěného mladíka, který byl v pořádku. Dokonce si od svěřence vysloužili pochvalu, že jsou hrdinové. Záchranu lidského života měl tento mladík v přímém přenosu.

„K samotné nehodě došlo tak, že řidič dodávky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a dalším okolnostem,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

„Přitom najel na krajnici do travnatého příkopu, kde se otřel o dva listnaté stromy a následně se s vozidlem přetočil přes střechu a skončil na pravém boku. Dopravní policisté nehodu i nadále šetří,“ doplnila Balášová.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk