Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Prokletí nových obchvatů: Plzeňský obchvat hned druhý den uzavřela nehoda

PLZEŇ /FOTO/ Nový obchvat Plzně je oficiálně pokřtěn první dopravní nehodou. Přišla ale nečekaně rychle. Hned druhý den provozu.
První nehoda na západní části obchvatu Plzně. Foto: HZS Plzeňského kraje
První nehoda na západní části obchvatu Plzně. Foto: HZS Plzeňského kraje

U první nehody na estakádě mezi Křimicemi a Radčicemi zasahovali v úterý dopoledne hasiči. Na místě havarovala dvě osobní vozidla. Karambol se stal Regensburské ulici poblíž sjezdu na Křimice.

„Jedno auto leželo na střeše, druhé ve svodidlech. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění,“ informovali hasiči z HZS Plzeňského kraje.

Hasiči spolupracovali s dopravní policií, provedli protipožární opatření a odpojení akumulátorů.

První nehoda na západní části obchvatu Plzně. Foto: HZS Plzeňského kraje

Nebezpečné obchvaty

Snad nový obchvat Plzně nenaváže na opravdu smutnou bilanci obchvatu Chýnova na silnici I/19 v jižních Čechách. Od jeho loňského podzimního otevření se tam staly už skoro dvě desítky nehod. Naposledy 10. února se tam srazila dvě auta a zranilo se přitom pět lidí.

Po takzvaném Západním okruhu Plzně se řidiči projeli poprvé v noci na pondělí 20. února. Hned v úterý se tam stala první bouračka, tak doufejme, že je na dlouho poslední.

Západní okruh, respektive jeho druhá etapa dlouhá 3,5 km, byla co do rozsahu a počtu stavebních objektů největší a nejnáročnější dopravní stavbou Plzeňského kraje jak z hlediska finančního, tak stavebně technického.

Stavba vyšla na 2,2 miliardy

Tato část si vyžádala náklady celkem 2,2 miliardy korun. Význam okruhu je pro plzeňskou aglomeraci zcela zásadní. „Propojí nejrozsáhlejší průmyslovou zónu s největšími sídlišti v Plzni, současně odlehčí dosud přetíženou dopravu v centru města a umožní rychlejší spojení od dálnice D5 směrem na Karlovy Vary,” uvedl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Nově vybudovaný úsek Křimická – Karlovarská navazuje na I. etapu (Domažlická – Křimická) mimoúrovňovou křižovatkou na Chebské ulici v Plzni – Křimicích a ukončen je nově vybudovanou tzv. „turbo“ okružní křižovatkou „U Globusu“.

Jeho součástí je estakáda přes celé záplavové území řeky Mže v délce 1,2 km, čtyři mosty a tři biokoridory, které jsou situovány do zářezu původního terénu a přemosťují hlavní trasu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk