Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Startuje archeologický průzkum před zahájením stavby obchvatu Benátek nad Jizerou

Zahájení příprav na stavbu obchvatu Benátek nad Jizerou.
Zahájení příprav na stavbu obchvatu Benátek nad Jizerou.

BENÁTKY NAD JIZEROU /FOTO/ Nová silnice uleví obyvatelům v Benátkách nad Jizerou, startuje archeologický průzkum, který předchází její výstavbě.

„Jedná se o stavbu nové komunikace v délce zhruba 700 metrů. Součástí stavby bude také okružní křižovatka, vybudují se hospodářské sjezdy. Samotná stavba nové silnice by měla být zahájena ještě letos a dokončena začátkem léta 2024,“ informovala mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Petra Kučerová.

Pro obchvat Benátek nad Jizerou jsou již všechna platná povolení. Samotné stavbě ale musí ze zákona předcházet archeologický průzkum, který začíná ve středu ráno.

„Obchvat obyvatelům uleví od každodenního hluku především nákladních vozidel, které nyní musí jezdit ve směru ke skládce odpadů a dále k Nymburku skrze město,“ vysvětluje starosta Benátek nad Jizerou Karel Bendl (ODS).

Dopravě pomůže i kruhový objezd u tamní čerpací stanice, ze které se dá ve frekventovaných časech jen těžko vyjet. Z ní se pak řidiči dostanou jak do Benátek nad Jizerou, tak vpravo na Jiřice respektive Lysou nad Labem a přímo ze sjezdu z dálnice pak nově postavený obchvat, který se napojí na silnici 27212 směrem ke skládce odpadů a průmyslovou oblast.

Součástí stavby je i rozsáhlá výsadba nových stromů, zůstane také zachována kaplička, která stojí v blízkosti stavby a prostor kolem ní bude podle starosty Karla Bendla zveleben.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk