Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Strašlivá nehoda Land Roveru v Nové Pace. Auto přímo v obci narazilo do stromu, nic z něho nezbylo!

JIČÍNSKO /FOTOGALERIE/ Šílenou nehodu řidič bohužel nepřežil, po několika hodinách v nemocnici zemřel. Z auta nic nezbylo, Novou Pakou musel projíždět velmi rychle.
Tragická nehoda vozu Land Rover v Nové Pace. FOTO: HZS KHK a Policie ČR
Tragická nehoda vozu Land Rover v Nové Pace. FOTO: HZS KHK a Policie ČR

Rušný večer měli hasiči v Nové Pace. Nejprve byli vysláni k požáru v kotelně, poté zasahovali u dopravní nehody s vyproštěním jedné osoby.

Krátce po 21. hodině měli nahlášenou dopravní nehodu osobního vozidla na hlavní silnici I/ 16 v Pražské ulici v Nové Pace.

To, co našli na místě, ale rozhodně ani ostřílení hasiči nečekali. Nehoda se stala v obci, tak se dalo očekávat maximálně pomačkané plechy. Skutečnost nemohla být vzdálenější představám. Na místě našli doslova vrak!

„Osmačtyřicetiletý řidič jedoucí po silnici I/16 od Kumburského Újezdu na Vrchovinu po projetí pravotočivé zatáčky na mokrém přímém úseku za křižovatkou s ulicí Na Cihlářce pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do svodidel,“ popsala začátek havárie policejní mluvčí Iva Kormošová.

Vůz se nejspíš dostal mimo kontrolu, pokračoval dál a před křižovatkou s Achátovou ulicí vyjel opět vpravo mimo vozovku, kde narazil do svislé značky a následně do stromu.

„Vlivem střetu bylo auto odhozeno na levý bok zpět do pravého jízdního pruhu,“ dodala policejní mluvčí.

„Automobil zůstal po nehodě značně poškozený, hasiči z něj vyprostili jednoho člověka a předali jej do píče záchranářům,“ informovali hasiči z HZS Královehradeckého kraje.

Tragická nehoda vozu Land Rover v Nové Pace. FOTO: HZS KHK a Policie ČR

Velmi vážně zraněný řidič byl transportován vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice v Hradci Králové. Tam bohužel po několika hodinách na následky zranění zemřel.

Komunikace musela být po dobu provádění záchranných a likvidačních prací a policejního vyšetřování uzavřena. Jednotky hasičů následně pomohly s naložením vozu na odtah a postaraly se o úklid vozovky. Zpět na základny se hasiči vraceli kolem půlnoci.

„Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Policisté na autě odhadli škodu na 400 tisíc a na svodidlech, stromě a značce 15 tisíc korun. Všechny okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření jičínských policistů,“ dodala Kormošová.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk