Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Tisícům řidičů se uleví! Skončí oprava na příjezdu do Prahy u Černého Mostu

Zcela přestavěný most nad Chlumeckou ulicí. Foto: ŘSD
Zcela přestavěný most nad Chlumeckou ulicí. Foto: ŘSD

PRAHA /FOTO/ Kolony na jižní spojce i na příjezdu do Prahy u Černého Mostu skončí už o víkendu! Silničáři dokončují přestavbu mostu.

Sláva! Po dlouhých skoro dvou letech skončí kompletní rekonstrukce mostu přes Chlumeckou ulici. Poslední komplikace tam na řidiče čekají o víkendu, kdy silničáři začnou odstraňovat betonová svodidla a další opatření, která naváděla řidiče do jednoho směru. Ve druhém se totiž dosud pracovalo.

„Ze soboty 1. října na neděli 2. října 2022 provedeme demontáž stávajícího dopravně inženýrského opatření na dálnici D0, které je zde realizováno z důvodu opravy výhodní poloviny mostu č. D0-001 přes Chlumeckou ulici ve směru k mladoboleslavské dálnici D10,“ potvrdil Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Od nedělního rána bude do provozu uvedena také tato část mostu a řidiči tak budou moci jezdit po obou opravených polovinách mostu. Západní polovina mostu prošla rekonstrukcí v loňském roce.

Opět se tak bude jezdit ve standardním režimu 2+2 jízdní pruhy v obou směrech.

Zcela přestavěný most nad Chlumeckou ulicí. Foto: ŘSD

Zcela nový most za 168,5 milionu korun bez DPH nahradil ten původní postavený v roce 1981 jako součást stavby R1 Satalice–Běchovice a uvedený do provozu koncem roku 1984.

„Most od té doby, mimo běžných oprav neprošel, až do jara 2021 zásadnější rekonstrukcí,“ říká Buček.

Do budoucna tři pruhy v každém směru

A silničáři si tam dali vskutku mnoho práce. „Stavebně nebyla provedena pouze demolice původního mostu a výstavba nového. Realizováno bylo rovněž jeho zkapacitnění na plánované uspořádání 3+3 jízdní pruhy,“ vysvětluje Buček.

Provedena byla také úprava mimoúrovňové křižovatky a nájezdů na silnici, výstavba nové protihlukové stěny v délce 248 metrů na východní římse mostu.

Dokončovací práce v okolí budou i nadále pokračovat, avšak již bez významného vlivu na provoz na dálnici D0 i v ulici Chlumecké.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk