Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Upozornění pro řidiče: do Česka přijde od východu sněžení, sněžit má po většinu soboty

ČR Uprostřed zimy obvyklé sněžení očekávají meteorologové v noci na sobotu i během víkendu. Opět lze očekávat potíže na silnicích.
Na silnice se vrátí sníh. Foto: HZS
Na silnice se vrátí sníh. Foto: HZS

V noci na zítra přijde do Česka od východu sněžení. Sněžit bude po většinu sobotního dne. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. Nutno dodat, že v druhé polovině zimy je to běžná situace, přesto jakékoli sněžení v poslední době silně komplikuje dopravu, potíže byly například ve středu.

„Vydatnější sněžení se očekává na severním a severovýchodním návětří hor, kde by mohlo místy napadnout i k 20 centimetrům sněhu,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Ve vnitrozemí Česka se pravděpodobně nová sněhová pokrývka nevytvoří všude a pokud ano, tak řádově se bude jednat pouze o jednotky centimetrů.

Večer a v noci na neděli bude od východu sněžení slábnout nebo přechodně i ustávat. Sněžit bude i v neděli, ale celkově méně, než v sobotu.

Vydané výstrahy před sněžením pro Českou republiku. Zdroj: CHMÚ

Pozor na náledí

Protože nejvyšší denní teploty se budou o víkendu pohybovat kolem 0 °C, může případná sněhová pokrývka v nížinách přechodně odtávat a večer se pak bude tvořit náledí.

V sobotu přes den bude vát čerstvý vítr s nárazy kolem 15 m/s, na horách i kolem 20 m/s (70 km/h). Proto se hlavně na horách, a postupně místy i ve vyšších a středních polohách mohou vytvářet sněhové jazyky.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk