Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dvě různé smrtelné srážky vlaku s člověkem za jeden večer

PRAHA Vlaky z Prahy na Úvaly omezil střet s člověkem. Další neštěstí se stalo před 23. hodinou na Kolínsku!
Provoz na železnici. Ilustrační foto: PID
Provoz na železnici. Ilustrační foto: PID

Provoz na vytížené hlavní trati mezi Prahou a Kolínem večer přerušila nehoda. „Mezi Běchovicemi a Úvaly došlo ke srážce osoby s vlakem. Žena bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem, na místo vyráží koroner. Provoz vlaků je pozastaven,“ informovala kolem 21. hodiny pražská záchranka.

Odklízení těla a pochopitelně i vyšetřování okolností tragické nehody si vyžádalo zastavení provozu na železnici.

„Do vyloučeného úseku mezi stanicemi Běchovice – Úvaly se postupně zavádí náhradní autobusy. Z důvodu omezených možností dopravců však prozatím ve velmi omezeném množství,“ uvedla večer Pražská integrovaná doprava.

Vlaky už jedou

Pro zajištění náhradních autobusů byl přerušen provoz na autobusové lince 211. Jeho autobus bude použit jako náhradní doprava za vlaky. Jeden vůz byl stažen také z linky 391 a 484. Ještě kolem 22. hodiny jezdila náhradní autobusová doprava, mimořádnost byla ukončena ve 22.20.

Na trať se tedy kolem půl jedenácté v noci postupně vrátily vlaky, cestující ale musí počítat se zpožděním.

Druhé neštěstí

Sotva se rozjely vlaky mezi Prahou a Úvaly, stalo se nedaleko na Kolínsku další neštěstí. Na trati Kolín – Česká Třebová v úseku Kolín – Záboří nad Labem došlo zase ke srážce člověka a vlaku.

I tato tragédie si vyžádá omezení na železnici, které potrvá do sobotních zhruba půl jedné ráno. Mezi tím byla na trase Kolín – Říčany nad Labem nasazena náhradní autobusová doprava.

Mrtvých na kolejích přibývá

Případů střetů vlaků s osobami v posledních týdnech silně přibývá. Policie ale podle mluvčího Pavla Truxy přesnější statistiky zveřejní až v polovině ledna. Nehody a sebevraždy na železnici jsou hlášeny skoro denně.

Například ve čtvrtek večer zastavil provoz na železnici jiný sebevrah ve Všetatech na Mělnicku. Zabil se tam 35letý táta od rodiny. Více v článku ZDE.

3. ledna chtěl zase spáchat sebevraždu 55letý muž na nádraží v Havířově. Měl si lehnout před osobní vlak. Havárii ovšem s vážnými zraněními přežil a tak místo vysvobození se teď bude léčit s bolestmi. Záchranáři jej převezli do nemocnice.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk