Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Varování: Dálnice D10 bude v pátek večer uzavřena hned na dvou místech!

Bourání mostu příšovice

ČR Hned na dvou místech bude uzavřena o víkendu dálnice D10. Kde a na jak dlouho? Kudy povedou objížďky? Přinášíme podrobnosti!
Řidiči musí o víkendu počít s velkým dopravním omezením na dálnici D10 mezi Turnovem a Prahou. Kvůli stavbě mostů bude uzavřena hned na dvou místech.
Nejblíže Praze bude uzavírka u Kosmonos, respektive u Stakor na Mladoboleslavsku. „Souvisí s montáží nosníků na mostě který převádí silnici III/2769 přes dálnici D10 u obce Stakory na Mladoboleslavsku,“ potvrdil mluvčí ŘSD Martin Buček. Investorem stavby je ovšem Krajská správa údržba silnic Středočeského kraje.
Dálnice D10 kvůli tomu bude od 46. do 53. kilometru zcela uzavřena, a to včetně nájezdové větve mimoúrovňové križovatky Kosmonosy (EXIT 46) vpravo a nájezdové větve mimoúrovňové křižovatky Bakov nad Jizerou (EXIT 53) vlevo zcela uzavřena, a to v době od soboty 3. 9. 2022, 21:00 hodin do nedělního rána 4. 9. 2022, 5 hodin.
Objížďka v návaznosti na uvedenou uzavírku bude vedena po značených objízdných trasách:
ve směru na Liberec:
MÚK Kosmonosy (EXIT 46) – silnice I/38 a sil. I/38A (ul. Průmyslová v Kosmonosech) – MK (ul. Boleslavská v Kosmonosech) – sil. III/2769 a sil. II/610 (ul. Debřská a Hradišťská v Kosmonosech ve směru na Bakov nad Jizerou) – silnice II/610 (Chudoplesy a Bakov nad Jizerou) – sil. II/276 – MÚK Bakov nad Jizerou (EXIT 53) – dálnice D10 (směr Liberec),
ve směru na Prahu:
MÚK Bakov nad Jizerou (EXIT 53) – silnice II/276 a sil. II/610 (Bakov nad Jizerou, Chudoplesy a Kosmonosy) – sil. III/2769 (ul. Debřská v Kosmonosech) – MK (ul. Boleslavská v Kosmonosech) – sil. I/38 a sil. I/38A.
Uzavřou dálnici také u Svijan
Dopravní omezení si vyžádá i pokračující rekonstrukce mostu ev. č. 279-004 ve Svijanech přes silnici D10 pokračuje. O víkendu 3. a 4. září dojde k osazování nosníků mostovky.
„Jsem rád, že stavební práce pokračují podle plánu. Stavíme formou design & build. To v praxi znamená, že stavební firma bude pružně a rychle reagovat na případné změny zadávacích požadavků. Zatím jsme spokojeni. Prosím řidiče o trpělivost. Nový most bude mít dlouhou životnost a bude sloužit i dalším generacím,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy.
Doprava na dálnici je u Příšovic omezená již několik týdnů. V sobotu 3. září 2022 mezi 16. a 22. hodinou bude uzavřen jízdní pás směrem na Turnov. „Objízdná trasa povede po souběžné větvi D10-1 nad mostem,“ uvedl mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.
Následně Přes noc budou stavaři přemisťovat jeřáb a další techniku. Ve směru na Prahu proto bude dálnice uzavřená, a to v čase od nedělních 6 do 11 hodin. Objízdná trasa povede po souběžné silnici třetí třídy 27911. Po celý víkend musí řidiči v místě počítat se stavebními pracemi a místem projíždět velmi opatrně.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk