Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Dva mladíci bezdůvodně brutálně napadli 65letého řidiče autobusu, hrozí jim 10 let vězení

STŘEDNÍ ČECHY /VIDEO/ Po bezdůvodném napadení mladých mužů skončil 65letý muž v péči lékařů. Policie už oba útočníky obvinila, hrozí jim dlouhé vězení.
Napadení řidiče autobusu v Příbrami. Zdroj: Policie ČR
Napadení řidiče autobusu v Příbrami. Zdroj: Policie ČR

Středočeská policie vyšetřuje naprosto nepochopitelné napadení řidiče autobusu v Plzeňské ulici v Příbrami.

K incidentu došlo na autobusové zastávce Náměstí T. G. Masaryka, kam ihned po nahlášení neprodleně několik příbramských policejních hlídek, ještě před jejich příjezdem ale útočníci z místa utekli.

„Policistům se ale po vytěžení několika svědků, kteří napadení viděli, a kterým patří poděkování za oznámení události, přivolání zdravotníků a poskytnutí informací, podařilo na základně zjištěných informací zanedlouho zadržet a předvést na policejní oddělení,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Napadeného a vážně zraněného 65letého řidiče autobusu mezitím ošetřila na místě zdravotnická záchranná služba, která jej následně převezla k dalšímu ošetření do nemocnice v Příbrami, kde musel být z důvodu vážných zranění hospitalizován.

A proč vlastně ke konfliktu došlo? Řidič autobusu šel po zastavení na zastávce v Plzeňské ulici zkontrolovat zadní část vozu poté, co uslyšel ránu, zřejmě po úderu kamenem. Mladíků, kteří se tam zdržovali, se pouze dotázal, co to má znamenat.

„Ti jej ale místo odpovědi okamžitě velmi brutálně několikrát napadli pěstmi, kdy otřesený muž, aniž by se stačil jakkoliv bránit, ztratil orientaci a upadl na zem. Jeho zranění, s nimiž je hospitalizován v nemocnici, kvalifikoval lékař jako těžká,“ informovala policie.

Oběma mladíkům, kterým je teprve 18 a 21 let a kteří se nezdráhali velmi brutálně napadnout 65letého muže, již kriminalisté sdělili obvinění ze zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví, v obou případech formou spolupachatelství.

Kriminalisté spolu se spisovým materiálem dali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obou obviněných do vazby. Tu soudce akceptoval u staršího z mladíků, proti 18letému je trestní stíhání vedeno na svobodě.

„V případě pravomocného odsouzení jsou oba mladí muži ohroženi trestní sazbou od tří do deseti let odnětí svobody,“ uvedla Suchánková.

Napadení řidiče autobusu v Příbrami. Zdroj: Policie ČR

Marek Novotný, redakce@dopravavcesku.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk