Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Máte hasiče, nebo záchranku za zády? Nezmatkujte jako tito řidiči!

KARLOVY VARY /VIDEO/ Karlovarští hasiči zveřejnili video, kde řidič reagoval na jejich houkání zbrklým zastavením. Museli jej nebezpečně objíždět.
Hasiči museli prudce objíždět auto, které zastavilo před nimi. Zdroj: HZS
Hasiči museli prudce objíždět auto, které zastavilo před nimi. Zdroj: HZS

Rozjetý několika tunový kolos hasičů musí prudce zatočit a objet auto, které chvíli před hasiči zastavilo. Typická reakce některých nezkušených řidičů na to, když slyší houkání a v zrcátku vidí modré majáky za autem.

Prudké zpomalení, nebo zastavení tak, že se okolo nedá projet hasičům stejně nepomůže. Lepší je pokračovat v jízdě na místo, kde půjde dobře zajet ke kraji.

„K tomu, aby zásah záchranných složek byl rychlý a efektivní, konkrétně při příjezdu na místo události, mohou poměrně snadno přispět i ostatní motoristé. Jednak tím, že budou správně parkovat a neblokovat tak příjezd k místu, ale také správnou reakcí už během jízdy k zásahu,“ říkají karlovarští hasiči.

Například ve středu odpoledne vyjížděli hasiči z karlovarské stanice na žádost kolegů od policie k otevření bytu s podezřením na úmrtí osoby uvnitř. Jednalo se o událost, se kterou se hasiči setkávají poměrně často.

První metry od stanice v ulici Sokolovská, kdy ve středu odpoledne provoz nebyl nijak přehnaný i tak nesprávná reakce řidičů poměrně dost komplikovala průjezd.

Záznam z palubní kamery karlovarských hasičů. Zdroj: HZS

„Určitě je správné umožnit záchranářům s právem přednosti v jízdě při zapnutých majácích a výstražné houkačce jejich průjezd, ale i zastavení s úmyslem pustit blikající auto by mělo být s rozmyslem,“ vysvětlují hasiči.

Tedy zastavit v místech, kde je možný bezpečný průjezd. Vrcholem pro hasiče pak byla žena, která se rozhodla přeběhnout ulici, byť na přechodu pro chodce, tak přímo před projíždějící rozblikanou a rozhoukanou hasičskou cisternou.

Ohleduplnost a rozumná úvaha. Jen o to prosíme všechny, kteří uslyší nebo uvidí projíždějící vozidlo záchranářů.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk