Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Na mol opilý řidič kamionu plného cihel kličkoval po dálnici, skončil ve vazbě

STŘEDNÍ ČECHY /VIDEO/ Policisté u kličkujícího řidiče kamionu provedli dechovou zkoušku a nestačili se divit. V podstatě zastavili jedoucího vraha! Skončil ve vazbě.
Opilý řidič kličkoval s kamionem naloženým cihlami po dálnici D5. Zdroj: Policie ČR
Opilý řidič kličkoval s kamionem naloženým cihlami po dálnici D5. Zdroj: Policie ČR

Policisté z dálničního oddělení Rudná kontrolovali v minulých dnech srbský kamion, na jehož zvláštní a nebezpečnou jízdu upozornil policisty prostřednictvím tísňové linky 158 řidič jiného nákladního vozu.

Ten také po celou dobu informoval policisty o jeho nebezpečné jízdě a následném sjezdu na benzinovou čerpací stanici, kde na něj již čekali policisté.

Ti u řidiče nákladní soupravy, který jel ve směru na Prahu, provedli kontrolu spojenou s orientační dechovou zkouškou. Její výsledek byl i pro samotné policisty značně překvapující a nepochopitelný.

„46letý Srb řídil nákladní vůz s návěsem, naloženým 17 paletami cihel, s téměř třemi promile alkoholu,“ uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Tato vysoká hladina alkoholu se samozřejmě odrazila na jeho schopnostech při řízení, kdy nebyl schopen udržet soupravu v jízdním pruhu, stále přejížděl od odstavného pruhu až do levého jízdního pruhu dálnice.

To je s obrovským a těžkým kamionem doslova vražedný hazard se životy všech účastníků silničního provozu!

Večer vypil láhev a půl vodky

„Jak následně policisté zadokumentovali, svou nebezpečnou jízdou, kdy v tomto stavu stačil ujet čtrnáct kilometrů (mezi 37. a 51. kilometrem D5 směrem na Prahu), ohrozil více jak dvě desítky vozidel, včetně jejich osádek,“ uvedla Suchánková.

Opilého řidiče kamionu policisté zadrželi a umístili do policejní cely. Poté, co byl schopen podrobit se procesním úkonům a výslechu k celé věci, mu policisté služby kriminální policie a vyšetřování v Berouně sdělili obvinění z trestného činu obecného ohrožení podle § 272 odst. 1 trestního zákoníku.

Hrozí mu tak tři až osm let odnětí svobody. Soud v jeho případě akceptoval vazbu, a to z důvodu, aby se trestnímu stíhání nevyhýbal.

„Jak sám obviněný řidič uvedl, večer na odstavném parkovišti vypil půllitrovou láhev vodky a z další láhve ještě asi třetinu. Ráno ale nepociťoval známky opilosti, a proto pokračoval v jízdě do místa určení.

Se sedmnácti paletami cihel, které naložil v Belgii, mířil do města Kosova Mitrovice.

A jak vypadala jeho nebezpečná jízda je vidět na záběrech z palubní kamery řidiče, který kontaktoval linku 158 a rovněž poskytl záznam z kamery.

„Díky jeho reakci a okamžitému řešení situace policisty z dálničního oddělení Rudná, nedošlo k žádným závažným kolizím,“ dodala Suchánková.

Opilý řidič kličkoval s kamionem naloženým cihlami po dálnici D5. Zdroj: Policie ČR

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk